Zoznam noviniek v Adobe Photoshop CS6

Prinášame Vám stručný zoznam vylepšení, ktoré môžete nájsť v najnovšej verzií Photoshop CS6. Ako v každej verzií, aj v tejto nájdeme veľa detailov, ktoré môžu pomerne  dosť uľahčiť  prácu.

Vyhľadávanie vo vrstvách

V novej verzií je možné vyhľadávať vrstvy priamo v okne vrstiev a to hneď podľa viacerých atribútov.

Práca s vektormi s podporou pixel perfect

Už nie je potreba riešiť rozmazané hrany pri tvorbe vektorových tvarov. Je možné povoliť, aby photoshop hrany vektorov zarovnával na pixle.

Lepšia podpora pre skupiny vrstiev

V prvom rade je to možnosť aplikovať štýly na celú skupinu tak isto, ako pri aplikovaní štýlu na konkrétnu vrstvu. V druhom rade je to možnosť aplikovať cliping mask vrstvy priamo na skupinu vrstiev.

Vylepšené vkladanie z illustrátora

pri vkladaní vektorového objektu z illustrátora sa mohlo stať, že samotný objekt tvaru nebol dobre zarovnaný na pixle a vznikali neostré hrany, ktoré bolo treba upravovať.

Rotácia objektov

Bolo opravené aj samotné otáčanie objektov o 90, 180 a 270 stupňov, ktoré v niektorých prípadoch deformovalo objekt.

Štýly paragrafov a znakov

Nová funkčnosť, ktorá pri dokumentoch obsahujúcich veľa textu uľahčí aplikovanie rovnakých nastavení textu pre viacero textových vrstiev.

Orámovanie ciest

V novej verzií môžme vytvárať orámovania tvarov pomocou rôznych typov čiar.

Informácie na plátne

Pri zmene rozmerov a inom modifikovaní sa pri objektu zobrazujú tie atribúty, ktoré sa menia. Napríklad rozmery, uhol otočenia, atď.

Zmena interface-u

V novej verzií je možné zmeniť odtieň šedej farby, ktorá podfarbuje celý užívateľský interface photoshopu. K dispozícií sú 4 odtiene šedej.

Ctrl + J

V novej verzií táto klávesová skratka kopíruje nie len základné vrstvy, ako to bolo v predchádzajúcich vrstvách, ale aj skupiny, vektorové vrstvy alebo zmiešané výbery vrstiev.

Tab resp. právy Shift + Tab

Pri premenovávaní vrstiev sa je možné pomocou týchto dvoch klávesových skratiek navigovať po vrstvách a pokračovať v premenovávaní. Tab nám umožní okamžite premenovať nasledujúcu vrstvu. S kombináciou práveho shiftu naopak predchádzajúcu vrstvu.

Rozumnejší color picker

Nezabudlo sa ani na color picker, ktorý teraz akceptuje farby v hexa kóde, pričom mu nevadí samotný znak #. Okrem toho akceptuje aj skrátený formát napríklad #fff a podobne.

Vylepšený nástroj orezávania(Crop tool)

Nástroj automaticky zobrazuje výsledné orezanie ešte predtým, ako ho aplikujete.

Zlučovanie vektorových vrstiev

Zlučovanie takéhoto typu vrstiev sa dalo len konverziou na bitmapovú vrstvu. teraz je možné tieto vrstvy zlučovať a nestratiť vektorový potenciál.

Obnovenie práce pri padnutí programu

Photoshop umožňuje periodicky ukladať prácu na pozadí. Štandardne je časový interval nastavený na 10 minút. Ten sa dá meniť. Samotné ukladanie sa robí na pozadí a nepreruší Vás pri vytváraní selekcie, cesty a podobne.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × four =