Zakomponujte QR kódy do svojej marketingovej stratégie (1. časť)

Určite sa zhodneme, že na to, aby náš obchod prosperoval, je dôležité ísť s dobou. Dnešný svet plný techniky ponúka mnoho možností, ktoré čakajú len na to, kedy ich rozumne využijete. V tomto dvojdielnom seriáli sa zameriame na QR kódy.

QR kód, strategia, podnikanie websoup.sk

 

V Amerike sa QR (quick response-rýchla odozva) kódy používajú už roky. Oproti normálnemu čiarovému kódu sú dvojrozmerné a je možné ich skenovať skoro každým Smartfónom. Jediné čo potrebujete je správna aplikácia. QR kód vás po zoskenovaní automaticky presmeruje na webovú stránku produktu, udalosti alebo čohokoľvek iného. Tam je možné dozvedieť sa viac informácií.

Na svete je približne 1.75 miliárd používateľov Smartfónov, preto sa dá pri správnom využití QR kódov váš marketing výrazne vylepšiť. Pomocou nich môžete dostať váš produkt alebo službu priamo k zákazníkovi, nech sa nachádza hocikde.

Ak teda rozmýšľate nad tým, že využijete možnosti QR kódov a maximalizujete tým svoje príjmy, tu je pár tipov, ktoré vám to uľahčia.

QR kód, strategia, podnikanie marketing websoup.sk 2

Ako vytvoriť QR kód?

QR kódy sa vytvárajú pomocou generátorov voľne dostupných na internete. Oboznámime vás s niektorými.

Kaywa: Najjednoduchší a najznámejší generátor QR kódov. Umožňuje dokonca upraviť dizajn vášho kódu, a to úplne zadarmo!

Custom QR codes: Tento generátor vám umožní vytvoriť kód podobný vášmu logu. Nezabúdajte teda na originalitu a kreativitu, pretože tieto faktory vás oddeľujú od ostatných.

GOQR.me: Na tejto webstránke nájdete základný free generátor, no čo je na ňom zaujímavejšie, pri menšom poplatku ponúka úžasné možnosti. Tak napríklad je schopný čítať URL, telefónne čísla, SMS. Okrem toho sa spája s vCard a umožňuje tak automaticky uložiť kontaktné informácie do vášho mobilu.

Microsoft (MS) tags: Na rozdiel od ostatných, tento generátor vám dovolí vytvoriť si farebný QR kód.

V druhej časti sa pozrieme na QR kódy zblízka a dozvieme sa, ako ich využiť čo najefektívnejšie.

Tomáš Hegli

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × 5 =