Základy affiliate marketingu

Predstavte si marketingový program, ktorý dokáže zvýšiť predaje vášho tovaru o 10% až 25%, a vy za neho platíte až vtedy, keď dostanete žiadúce výsledky. To znie sľubne, no nie?

Týmto spôsobom funguje affiliate marketing. Dohodnete sa s affiliate partnerom a ten bude na svojom webe alebo blogu propagovať váš produkt pomocou odkazov či banerov. Finančnú odmenu nedostáva za množstvo marketingovej práce, ktorú za vás vykonáva, ale za výsledky, ktoré jeho činnosť prináša. Platíte až za predané produkty alebo za zvýšenú návštevnosť vášho webu.

Marketing

Affiliate marketing chváli i druhá strana. Váš partner za jednorázovú propagáciu produktu, napr. pomocou odkazov v článku, dostáva provízie až dovtedy, kým odkazy získavajú kupujúcich produktu. Jednorázový akt tak v prípade úspechu dokáže zabezpečiť dlhotrvajúci príjem.

Pozdáva sa vám myšlienka affiliate marketingu? Prejdite k jej realizácii, ktorá pozostáva z 2 základných stavebných kameňov: zo získania affiliate systému a affiliate partnerov.

Čo je affiliate systém?

Ak chcete vášho affiliate partnera platiť za množstvo predajov, ku ktorým vám dopomôže, potrebujete mať k dispozícii softvér, ktorý bude schopný vystopovať potrebné dáta. Bez sledovania návštevnosti i činností, ktoré návštevníci na vašom webe vykonávajú, nebudete schopný zhodnotiť prínos affiliate partnera pre váš obchod. Príkladom softvéru je jednoduchší Affilbox i komplikovanejší Post Affiliate Pro.

marketing-p websoup.sk

Kde a ako hľadať affiliate partnerov?

Potenciálnym affiliate partnerom je každý. Najprv skúste osloviť blogy, magazíny i fóra, na ktorých sa pohybuje vaša cieľová skupina. Ďalšou možnosťou je uverejnenie inzerátov na fórach (napr. WebTrh, Affilaci, Lupa, Zive) a registrácia do affiliate katalógov (napr. 1affiliate). Nezabudnite ani na spokojných zákazníkov – ponúknite im províziu za predaje pomocou zdieľania produktu na sociálnych sieťach.

Inak to nejde?

Ak ste lenivejší, existuje i jednoduchšia cesta. Nemusíte si objednávať affiliate systém, ani hľadať affiliate partnerov. Oslovte affiliate sieť, ktorá bude prostredníkom medzi vami ako obchodníkom a affiliate partnermi. Affiliate sieť za vás všetko vybaví a affiliate kampaň môžete spustiť do niekoľkých dní. Lež myslite i na nevýhody – vyššie náklady a menšiu kontrolu nad kampaňou.

One Reply to “Základy affiliate marketingu”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × 1 =