Značka: webdesign

 • Horizontálne webstránky vedia zaujať

  Sme zvyknutí, že pri čítaní na internete rolujeme webovú stránku zhora nadol. Vertikálne stránky sú zaužívané a intuitívne, preto temer nikomu nepríde na um, že by sa mohol po webovom obsahu pohybovať i vodorovne. Napriek obrovskej prevahe vertikálnych webov začínajú priestor internetu zapĺňať i stránky horizontálne. Aké pozitíva v sebe skrývajú a pre koho sú vhodnou voľbou?   Výhody a… Continue reading "Horizontálne webstránky vedia zaujať"

 • 6 nástrojov, ktoré vám vylepšia webdizajn

  Pri tvorbe dizajnu webu ľahko upadnete do omylu, že vaše dielo je temer dokonalé. Web vyzerá zaujímavo, je prehľadný a dobre sa v ňom orientuje, vravíte si. No čo je pre tvorcu intuitívne, pre náhodného užívateľa môže byť neprekonateľnou prekážkou. Preto i ten najlepší webdizajnér potrebuje web testovať a získavať spätnú väzbu od druhých ľudí. Dnes vám predstavíme 6 nástrojov,… Continue reading "6 nástrojov, ktoré vám vylepšia webdizajn"

 • Aké výhody má prototyping vo webdizajne?

  Na prvý pohľad sa môže zdať, že vytvorenie prototypu webovej stránky je zbytočnou stratou času. No príslovie „dvakrát meraj a raz rež“ platí i dnes. Okrem toho, že prototypovanie umožňuje elimináciu chýb, ktorých odstránenie nie je lacnou záležitosťou, má za následok i vylepšenie konečnej podoby webu. Každý predsa pozná princíp 1-10-100, či nie? :) (Princíp znázorňujúci náklady na opravu chyby… Continue reading "Aké výhody má prototyping vo webdizajne?"

 • Mood board – vylepšime proces návrhu dizajnu

  moodboard template websoup.sk

  Predstavte si nástroj, ktorý vám pri tvorbe dizajnu pre klienta pomôže lepšie chápať, čo od návrhu očakáva. Nástroj, ktorý v tomto smere zlepší komunikáciu medzi vami a klientom spôsobom, že klient bude vidieť akým smerom sa návrh bude uberať. Pre ľudí na riadiacich pozíciách… Nástroj, ktorý ušetrí čas – zlacní a zefektívni proces návrhu dizajnu. Toto všetko podporuje mood board.