Komix Photoshop

Vytvorenie komixu vo Photoshope

Asi každý z nás čítal v detstve komixi ako je napríklad Batman, Káčer Donald, Supermna  a podobne. Pamätám si, ako som sa snažil robiť vlastné komixi s detskou fantáziou :D (super hrdinovia, ktorých nemohlo nič poraziť). Dnes si ukážeme ako si môžeme vytvoriť  vlastný komix vo Photoshope. Na vytvorenie komixu budeme potrebovať fotografiu a nejaký dobrý text do bubliny.

Pôvodný obrázok

povodna-foto

 Finálny obrázok

komix vo Photoshope

Krok 1

Otvoríme si fotografiu, na ktorej chceme spraviť komixový efekt.  Fotografiu si zduplikujeme (Ctrl + J) a nazveme Zjemnenie. Zduplikovanú vrstvu rozostríme Filter -> Rozostrenie -> Rozostrenie povrchu, hodnoty sú 4 a 12.

Rozostrenie Photoshop

Krok 2

Vrstvu Zjemnenie si zduplikujeme a pomenujeme si ju ČB, túto vrstvu si odfarbíme (Ctrl + Shift + U). Vytvoríme si novú vrstvu a nazveme ju Farby.

Krok3

Presunieme sa na kanály a klikneme s stlačením tlačidlom Ctrl na vrstvu RGB a následne použijeme klávesovú skratku Ctrl + Shift + I.

Odfarbenie vo Photoshope

Krok 4

Vrátime san a vrstvy a označíme si vrstvu Farby a stlačíme Alt + BackSpace a následne invertujeme farby pomocou Ctrl + I a odznačíme si výber pomocou Ctrl + D.

komix-3

Krok 5

Prvé dve vrstvy si vypneme z náhľadu. Označíme si vrstvu Zjemnenie, na ktorú aplikujeme vo Photoshope vystrihnutie. Filter  -> Umelecký  -> Vystrihnutie.

Vystrihnutie

Krok 6

Vrstvu si zduplikujeme a nastavíme jej Mäkké svetlo v režime prelínania.

Mäkké svetlo vo Photoshop

Krok 7

Zviditeľnime si vrstvu ČB. Na tejto vrstve zviditeľníme obrysy. Filter  -> Umelecký  -> Plagátové obrysy. Režim prelínania nastavíme na Bodové svetlo.

plagat

Krok 8

Vrstvu Farby si zviditeľníme a klikneme na vrstvu so stlačením tlačidlom Ctrl a pridáme vektorovú masku. Vrstve pridáme Farebný poltón. Filter  -> Zoskupenie -> Farebný poltón. Masku Vrstvy invertujeme (Ctr +I) a nastavíme prelínanie na Mäkké svetlo a krytie na 50% a z efektom komiksu vo Photoshope sme hotoví. Doplnky môžete pridať podľa vlastnej fantázie.

komix-7

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen + eight =