Vytvorenie efektu zloženého papiera vo Photoshope

V dnešnom tutoriály si ukážeme efekt zloženého papiera, ktorý si môžeme ľahko spraviť vo Photoshope.  Je iba na vašej fantázii ako a kde tento efekt použijete.

Pred tým ako začnete budete si musieť stiahnuť obrázok – WOOD, ktorý je použitý na pozadí finálneho obrazu. Tento obrázok si definujte ako vzor, aby ste s ním mohli neskôr vyplniť pozadie.  Keď neviete ako,  tak tu je malý návod. Otvoríme si obrázok wood a ideme Úpravy -> Definovať vzor.

Finálny efekt

Photoshop

Krok 1

Vytvoríme si nový dokument s rozmermi 1400px x 787px.

Krok 2

Pozadie vyplníme vzorom wood Úpravy -> Výplň->Vzor (Shift + F5). Napíšeme text (T) PAPIER pomocou fontu DS-Digital, veľkosť písma 200 a nastavíme ho tučným

Font photoshop

Krok 3

Pomocou vodiacich čiar si označíme písmeno ktoré ideme prerábať. Začneme písmenom P. Ďalším krokom bude upravenie postupne všetkých písmen na efekt zloženého papiera.

Vodiace ciary photoshop

Krok 4

Nastavíme si farbu na hodnotu # ff0000 a pomocou nástroja obdĺžnik (U) vytvoríme 4 vrstvy, s ktorými zakryjeme písmeno P. Označíme si všetky novo vytvorené vrstvy a s pravým tlačidlom myši na ne klikneme a dáme možnosť Rastrovať vrstvu.

Photoshop prekrytie

Krok 5

Aplikujeme na vrstvu tieň, a to tak že si ju označíme a s pravým tlačidlom myši na ňu klikneme a vyberieme možnosť voľby prelínania, kde zapneme Vrhnutý tieň. Hodnoty si popridávajte podľa obrázka. Postupne pridávame tento aplikovaný tieň na ostatné vrstvy.

tien vo Photoshope

Krok 6

Vytvoríme si biely štvorec (U), ktorý otočíme o 45°. Štvorec prekryjeme z časťami písmen, ktoré budeme chcieť odstrániť, klikneme na vektorovú masku štvorca v pravej časti, tým sa nám označil štvorec. Označíme vrstvy, z ktorých daný výber chceme odstrániť a stlačíme Delete. Odznačíme si výber pomocou klávesovej skratky (ctrl + d). Postupne pokračujeme po všetkých rohoch, kde sa bude nachádzať prelom papiera.

Orezávanie PhotoshopOrezavanie PhotoshopOrezavanie Photoshop

Krok 7

Kroky 3 až 6 opakujeme aj s ostatnými písmenami. Farby písmen:

 • P – # ff0000
 • A – #ffde00
 • P – #00ff12
 • I – #00fef5
 • E – #4d00ff
 • R – #ff00ca

Výsledný efekt by mal byť podobný podľa obrázka. Biely štvorec, ktorý sme si vytvorili môžeme odstrániť.

Farby photoshop

Krok 8

Teraz je na rade určiť, ktoré vrstvy písmen budú v popredí, a ktoré budú v pozadí. Vrstvy, ktoré sa nachádzajú v pozadí, budú mať tmavšiu farbu, a to spravíme tak, že si označíme vrstvu, a s pravým tlačidlom myši na ňu klikneme vyberieme Voľby prelínania -> Prekryť farbou. Farby vrstiev, ktoré sa nachádzajú v pozadí.

 • P – #be0000
 • A – #c0a600
 • P – #00c10d
 • E – #3800c0
 • R – #c00098.

Fraba photoshop

Krok 9

Označíme si všetky vrstvy písmen a zlúčime ich dohromady (ctrl + E), tejto zlúčenej vrstve pridáme šum Filter -> Šum -> Pridať šum. Hodnoty si dajte podľa obrázku.

Šum vo Photoshope

Krok 10

Teraz zlúčime všetky vrstvy dohromady (ctrl + E). Zduplikujeme vrstvu (ctrl + j) a vrchnej vrstve nastavíme režim prelínania na násobiť.

Násobiť photoshop

Krok 11

Vyberieme si nástroj výberu (M) – elipsa. Označíme si výber zduplikovanej vrstvy. S pravým tlačidlom na ňu klikneme a dáme prepojiť okraje výberu. Hodnotu nastavíme na 100 a stlačíme Delete. Týmto pádom sme hotový.

prelínanie okrajov photoshop

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twelve + three =