Značka: sukromie

  • Predstavujeme sociálne siete: Path

    Je komunikácia cez sociálne siete odsúdená na povrchné šírenie životných skúseností a neosobných informácií pomedzi stovky známych alebo sa z nej môže stať dôverný rozhovor blízkych priateľov a rodiny? Práve o udržiavanie hlbších vzťahov s najbližšími sa snaží sociálna sieť Path. Pomocou osobného žurnálu dovolíte blízkym, aby vás sprevádzali na ceste (z angl. path) životom. Path bola založená v roku… Continue reading "Predstavujeme sociálne siete: Path"

  • Čo sa skutočne skrýva za anonymitou?

    Aj keď na prvý pohľad sa môže internet zdať ako stopercentne anonymné miesto, vhodné na prezentovanie akýchkoľvek myšlienok či postojov bez rizika odhalenia, opak je pravdou. Veľa ľudí si to často neuvedomuje práve kvôli tomu, že nevidíme s kým komunikujeme. Nakoľko sa ľudia skrývajú za rôznymi prezývkami, e-mailovými adresami a podobne, môže ísť o kohokoľvek. Je pritom našou voľbou, koľko informácií o sebe prezradíme.… Continue reading "Čo sa skutočne skrýva za anonymitou?"

  • Na Google Glass sa reakcie rôznia

    Okuliare Google Glass sú zaujímavou novinkou, ktorá prináša funkcie ako z nejakého sci-fi filmu. Čo všetko od nich môžeme očakávať? Na oficiálnej stránke sa Google Glass prezentuje videom, v ktorom ukazuje divákom ako bude možné Google Glass využívať.  Video ukazuje využitie týchto okuliarov najmä pri činnostiach kedy sme v pohybe, ako napríklad pri adrenalínových športoch a iných aktivitách, pri ktorých sme my aj naše ruky… Continue reading "Na Google Glass sa reakcie rôznia"