Sledovanie letov online

Flightradar24 ukazuje premávku lietadiel po celom svete naživo. Technológia, pomocou ktorej flightradar získava informácie o polohe lietadiel sa nazýva ADS-B. To znamená, že zobrazené sú na mape len tie lietadlá, ktoré sú touto technológiou vybavené. Zaznamenávaných je okolo 60% osobných lietadiel a iba malé množstvo vojenských a súkromných letov.

Flightradar24 má okolo 500 prímačov ADS-B po celom svete, ktoré prijímajú informácie od lietadiel. Tie sú potom posielané na server, odkiaľ sú zobrazované na mape. Lietadlo sa musí nachádzať v pokrytí tejto sieti radarov, aby bolo zaznamenané na mape. Najviac pokrytá sieťou je Európa, až 90%, za ňou nasledujú USA, Kanada, Austrália, Brazília a iné.

O každom lietadle sú zaznamenané aj základné údaje, ako napríklad smer odkiaľ kam letí, typ lietadla, rýchlosť a výška v ktorej sa nachádza. Modré krížiky na mape označujú niektoré letiská.
Po kliknutí na vybrané lietadlo, sa na ľavom panely zobrazia spomínané informácie a na mape sa zobrazí čiara, ktorá naznačuje trajektóriu a jej farba označuje výšku v akej sa nachádzalo. Čísla sú v metroch.

Na stránke je možné pozrieť si aj 15 dňovú históriu letov. Online premávka letov.

vector

 

3 Replies to “Sledovanie letov online”

  1. Jozef

    Prosím o radu ako nájsť polohu zvoleného lietadla (Show on Map) keď poznám iba číslo letu uvádzané na tabuli Odlety Prílety. V časti Planes nedokážem toto číslo nájsť.

    • admin

      Napravo nad mapkou, je cas. Pri nom je nenapadne tlacitko search. Donho je mozne zadat cislo letu. Pokial dane lietadlo este neleti resp. nie je v dosahu radarov, web vam ponukne aspon historiu daneho letu, pokial ide o pravidelnu linku. Napriklad cislo letu FR2831 mi ponuklo 5 letov z poslednych dni pod oznacenim RYR2831….cisla by mali sediet.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

13 − seven =