Predstavujeme sociálne siete: Path

Je komunikácia cez sociálne siete odsúdená na povrchné šírenie životných skúseností a neosobných informácií pomedzi stovky známych alebo sa z nej môže stať dôverný rozhovor blízkych priateľov a rodiny? Práve o udržiavanie hlbších vzťahov s najbližšími sa snaží sociálna sieť Path. Pomocou osobného žurnálu dovolíte blízkym, aby vás sprevádzali na ceste (z angl. path) životom.

path2 websoup.sk

Path bola založená v roku 2010 na šírenie správ a fotiek prostredníctvom mobilnej aplikácie. Nainštalovať si ju môžu užívatelia iPhonu i Androidu. Aplikácia umožňuje zverejňovanie statusov a miesta aktuálneho pobytu, nahrávanie fotiek, videí i nahrávok priamo z mobilu, komentovanie aj chatovanie. Príspevky druhých môžete hodnotiť ako pozitívne, negatívne, prekvapivé i vtipné – na rýchle vyjadrenie svojho názoru teda máte k dispozícií viac možností než jedno „páči sa mi to“. Zaujímavým ťahom tvorcov je obmedzenie priateľov na 50 ľudí. Týmto spôsobom sa snažia zabezpečiť osobný charakter siete – Path netúži byť konkurentom Facebooku, ale jeho intímnejším doplnkom. „Path je miestom, na ktorom môžete byť sami sebou.“

A screengrab from the Path social network

Počas svojej krátkej existencie má Path za sebou dve výrazné kontroverzie. V roku 2012 bola obvinená zo zbierania dát z telefónov svojich užívateľov bez ich vedomia a povolenia. Za zbieranie  osobných informácií detí bez povolenia rodičov musela zaplatiť pokutu vo výške 800 000 dolárov.  Druhá aféra vznikla len nedávno, keď sa niektorí užívatelia sťažovali na spam – sociálna sieť Path automaticky zasielala textové správy kontaktom uloženým v telefónoch.

Napriek uvedeným kontroverziám je Path obľúbená a v súčasnosti ju používa už vyše 10 miliónov ľudí z celého sveta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × 2 =