Predstavujeme sociálne siete: Instagram

Instagram Home

Zážitky sú tie najpominutelnejšie a zároveň najhodnotnejšie veci, ktoré máme. Túžime sa o ne deliť s priateľmi a najbližšími, ktorí ich nemôžu prežívať s nami. Pohľadnica, sms správa alebo popis situácie na sociálnej sieti nie sú tak autentické, ako by sme si priali. Instagram ponúka riešenie – situáciu stačí zachytiť fotoaparátom zabudovaným v mobile a vďaka aplikácii vyfotené okamžite vidia i priatelia.
Instagram je mobilná aplikácia a webová stránka určená na rýchle zdieľanie fotografií na sociálnych sieťach ako sú Facebook, Twitter alebo Flickr. Vďaka Instagramu odfotíte zaujímavý moment zo života, fotografiu upravíte pomocou filtru a o pár sekúnd sa pohľadmi na fotku kochajú ľudia z celého sveta alebo vybraný okruh známych. Okrem toho je Instagram i jednoduchou sociálnou sieťou, na ktorej si môžete prezerať a komentovať fotky druhých, sledovať novinky zo sveta a spoznávať ľudí so špecifickými záujmami. Aplikácia pre mobily i webová stránka sú dostupné zadarmo.

bh-instagram-explore-pageInstagram bol založený koncomu roku 2010 a dnes ho používa už vyše 100 miliónov ľudí mesačne. V apríli roku 2012 bol predaný Facebooku za 1 bilión dolárov. Mark Zuckerberg komentoval nákup slovami: „Roky sme sa zaoberali vytvorením čo najlepšieho spôsobu zdieľania fotografií s priateľmi a rodinou. Teraz budeme schopní užšie spolupracovať s tímom Instagramu, aby sme mohli ponúknuť čo najlepší spôsob zdieľania pekných fotiek z mobilov s ľuďmi podľa vlastného výberu.“ Odkúpenie Instagramu ale neznamenalo koniec spolupráce Instagramu s ďalšími sociálnymi sieťami. Facebook ponecháva Instagramu značnú voľnosť.

Úspech Instagramu pramení v dobrej myšlienke a jednoduchosti jej prevedenia. Ľudia si chcú vymieňať nevšednosti, zaujímajú sa o udalosti na druhej strane zemegule a nie sú im ľahostajné nezvyčajné príbehy. Instagram im umožňuje dozvedieť sa o zážitkoch rýchlym, pohodlným a autentickým spôsobom. No kúzlo Instagramu vytvárajú najmä jeho užívatelia, ktorí sú autormi emóciami nabitého obsahu. Ste jedným z nich?

Zdroje: http://blog.instagram.com/post/44078783561/100-million, http://dealbook.nytimes.com/2012/04/09/facebook-buys-instagram-for-1-billion/, http://instagram.com/about/faq/#

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

six − 6 =