Predstavujeme sociálne siete: Foursquare

Nachádzate sa v centre cudzieho mesta v čase obeda. Premýšľate, do ktorej reštaurácie vkročíte, no ste nerozhodný. Nakuknete do mobilu, kde zbadáte odporúčanie neznámeho: „V tejto reštaurácii varia vynikajúce indické jedlá!“ Indické jedlá milujete, už viete kam zamierite. Keď vkročíte do indického podniku a spustíte mobilnú aplikáciu, čašník vám ponúkne zľavu na denné menu. Spokojný sa najete za dobrú cenu – najmä vďaka sociálnej sieti Foursquare.

FOURSQUARE

Čo je Foursquare?

Foursquare je sociálna sieť, ktorú nevyužívate len v pohodlí domova. Práve naopak – ak ju chcete používať aktívne, musíte chodiť na rôzne miesta. Foursquare totiž nie je len sociálna sieť, ale i hra, v ktorej zbierate body za navštívené miesta, a ak ste úspešný, môžete dosiahnuť i titul virtuálneho starostu.

Primárnou funkciou Foursquare je zdieľanie fotografií, komentárov a názorov na miesta rôzneho typu – napr. reštaurácie, nočné podniky či kaviarne. Pomocou Foursquare ohodnotíte jedlo reštaurácie, ochotu personálu alebo vyzdvihnete ľubovoľné miesto, ktoré vás zaujalo. Ak miesto skutočne navštívite a prihlásite sa do aplikácie, získate body.  „Čeknutie sa“ na mieste nie je len formou zábavy, ale stáva sa i užitočným. Niektoré podniky ponúkajú zákazníkom používajúcim Foursquare zľavy a tým propagujú svoj biznis.

Čo k Foursquare potrebujem?

Prv než Foursquare začnete používať, musíte sa, samozrejme, zaregistrovať. Taktiež budete potrebovať smartfón s nainštalovanou aplikáciou a pripojenie k internetu – len tak dokážete na mieste predviesť check-in.

foursquarecheck-in

Koľko ľudí Foursquare používa?

Foursquare používa okolo 30 miliónov užívateľov po celom svete a obľúbenosť tejto sociálnej siete rastie. Foursquare  využijete najmä počas ciest do zahraničia. Na Slovensku, žiaľ, zatiaľ nie je veľmi rozšírený. Počet slovenských užívateľov sa odhaduje len v stovkách. Pozitívnou správou pre slovenského užívateľa je, že už i na Slovensku sa nachádza veľa podnikov, ktoré foursquare využívaju na marketingové účely a ponúkajú rôzne akcie.

Pozdvihnúť úroveň sociálnej siete Foursquare môžete svojou aktivitou i vy, stačí sa prihlásiť. Foursquare je prvá sociálna sieť, ktorá nás vyzýva:  „Vstaňte, neseďte doma!“ Jej využitie zlepšuje komunikáciu majiteľov podnikov s ich zákazníkmi a podporuje vzájomnú výmenu atraktívnych informácií medzi návštevníkmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

14 + eighteen =