Predstavujeme: LinkedIn

Táto sociálna sieť uzrela svetlo sveta v roku 2003. Orientuje sa na vytváranie profesionálnych kontaktov, čiže vytváranie sietí s kontaktmi na profesionálov v určitej oblasti. LinkedIn má viac ako 150 miliónov členov z viac ako 170 krajín.

V rámci registrácie Vám linkedIn pomôže s hľadaním ľudí, ktorích poznáte. Môžete ich vyhľadávať priamo na linkedIn, pomocou emailu alebo hľadať v adresároch svojich kolegov.

Ako v každej sociálnej sieti aj tu máte svoj profil, ktorý si môžete upravovať. Môžete si v ňom vytvárať aj takzvané „Recommendations“, čiže doporučenia. Tie slúžia na to, aby Vás ľudia z linkedIn vedeli doporučiť ako odborníka na určitú oblasť. Takéto doporučenia môžete vytvárať aj vy pre svojich známych z linkedIn. Taktiež príde vhod, ak sa na svojom profile pochválite nejakými referenciami.

LinkedIn samozrejme poskytuje prehľadné organizovanie kontaktov a okrem toho Vám umožňuje pridávať sa do skupín, ktoré združujú ľudí s podobným profesným zameraním alebo zamestnaním.

LinkedIn umožňuje okrem iného vyhľadávať aj voľné pozície v sekcií Jobs. Tým sa dostávame k nie menej dôležitej informácií, že samotný profil doporučujeme mať vyplnený čo najlákavejšie a najprofesionálnejšie, pretože profily na LlinkedIn sú čoraz obľúbenejšou zastávkou personálnych manažérov, ktorí túto sieť začínajú v súčasnej dobe viac a viac používať ako zdroj nových zamestnancov. Profil sa dá použiť aj ako elektronický životopis.

 

 

A čo Vy? Máte už profil na LinkedIn?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 + 19 =