Predstavujeme: Del.icio.us

asdsd

Del.icio.us alebo delicious, v preklade chutný, je služba, ktorá umožňuje ukladať, organizovať a zdieľať zaujímavé linky internetu. Táto metóda sa nazýva social bookmarking. Ku každému linku je možné pridávať kľúčové slová, aby ich aj ostatní užívatelia vedeli vyhľadať. Stačí do vyhľadávacieho poľa zadať nejaké slovo a služba vám zobrazí najaktuálnejšie linky, ktoré toto kľúčové slovo obsahujú.

Joshua Schachter, zakladateľ tejto služby, ju oficiálne založil v roku 2003. Vzniku tejto služby predchádzal  jeho blog, kde organizoval zaujímavé linky.

Úspech jedinečnej služby na seba nenechal dlho čakať a tak cena delicious v očiach investorov rástla a celkovo sa stala zaujímavou pre najväčšie spoločnosti. V roku 2005 delicious kúpila spoločnosť Yahoo! Odhaduje sa, že predajná cena mohla byť v rozmedzí 15 až 20 miliónov USD.

Dnes sa veľký úspech tejto služby nemôže uprieť. Veď každý deň sa na nej premelie cez jednu miliardu zaujímavých linkov z viac ako 200 krajín, nehovoriac o veľkej užívateľskej základni. Používate túto službu aj vy?  Čo na nej oceňujete najviac? Používate mladšie služby podobného charakteru ako napríklad digg?

 

 


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen − five =