Poznáte Pinterest?

pinterest-pinboard-600Je to pomerne nová sociálna sieť, ktorá nie je určená na chatovanie ani dohodnutie schôdzok ako na iných sociálnych sieťach. Na iné sociálne siete sa podobá iba komentovaním obrázkov a sledovaním používateľov. Jeho zmysel však zrejme nie je nepatrný, keďže sa Pinterest stal treťou najpopulárnejšou sociálnou sieťou hneď po Facebooku a Twitteri.

Na čo teda slúži? Pinterest poskytuje používateľom možnosť vytvoriť si niečo ako internetovú nástenku. Ako každé iné nástenky, aj tu sa pripínajú obrázky.  Často môžeme vidieť na profiloch ľudí rôzne obrázky, fotky, infografiky, ktoré považuje za príťažlivé, dizajnovo atraktívne, alebo proste uspokojujú potreby návštevníkov v ich  umeleckom vkuse.

Pinovať (pripínať) obrázky je možné zo samotného Pinterestu, alebo z iných webových stránok, napríklad Amazon, kde si používateľ môže pripnúť obrázok tovaru, ktorý sa mu páči, alebo si plánuje kúpiť, prípadne si ho už kúpil. Toto najčastejšie využívajú ženy z USA.

pinterest_cover

Okrem bežných používateľov môžu túto službu využívať aj firmy. Využívajú skrytý biznis model skrytý za Pinterestom. Potom ako si používateľ pripne produkt, ktorý sa mu páči, objaví sa na jeho piboarde, a každý, kto sleduje jeho profil si naň môže kliknúť, obzrieť si ho prípadne zakúpiť na pôvodnej stránke, odkiaľ link smeruje. Ide totiž o zdieľanie linkov v grafickej podobe.

Pinterest na tomto zarába veľké peniaze a okrem toho prekonal rast Twittera v jeho začiatkoch. Výhodou je aj dostupnosť pre smartfóny.

Jeho jedinými nevýhodami je slabé súkromie a rýchle šírenie vírusov.

Viete o tom, že 97% návštevníkov Pinterestu sú ženy? Nasledujúca infografika toho prezrádza ešte viac.

Zdroj: marketer.hnonline.sk, zive.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

six − 1 =