Značka: podnikanie

 • Motivačné techniky pre mladých podnikateľov

  Motivácia patrí k tým najdôležitejším prvkom na ceste k úspechu. Pomáha športovcom, spisovateľom, študentom, ale aj nám, mladým podnikateľom. Je to hnacia sila, ktorá nás neustále posúva dopredu aj napriek malým neúspechom. Dôležité je nestrácať svoju hlavu a vieru v seba samého – a využívať tieto motivačné techniky! Zaraďte ich do svojho života a už nikdy nebudete mať o motiváciu núdzu. Čas je na tvojej strane!… Continue reading "Motivačné techniky pre mladých podnikateľov"

 • Ako začať konverzáciu s cudzími ľudmi na spoločenských akciách

  Jednou z najlepších možností ako získať nové kontakty alebo zákazníkov pre podnikateľa sú jednoznačne spoločenské udalosti alebo tzv. networkingové akcie. Konferencie, koktailové párty alebo rôzne workshopy prinášajú mnoho príležitostí ako spoznať nových ľudí, ale aj udržiavať dobré vzťahy so starými známymi. Avšak, ak patríte medzi tých ľudí, ktorý sa necítia vo svojej koži v miestnosti plnej cudzích ľudí a neviete ako nadviazať konverzáciu,… Continue reading "Ako začať konverzáciu s cudzími ľudmi na spoločenských akciách"

 • Ochrana spotrebiteľa v eshope

  Pri problematike ochrany spotrebiteľa je dôležité definovať, kto je spotrebiteľ. Zákon č. 250/2007 Z. z. o ochrane spotrebiteľa v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o ochrane spotrebiteľa“) definuje pojem spotrebiteľ ako „fyzická osoba, ktorá pri uzatváraní a plnení spotrebiteľskej zmluvy nekoná v rámci predmetu svojej podnikateľskej činnosti, zamestnania alebo povolania.“ 5 Na základe takéhoto definovania spotrebiteľa sa na problematiku ochrany s otrebiteľa možno pozerať… Continue reading "Ochrana spotrebiteľa v eshope"

 • Najlepšie kreatívne vizitky

  Dobrá vizitka nezaručí úspech v podnikaní, ale určite môže výrazne pomôcť s prvým dojmom. Prinášame Vám niekoľko príkladov toho, ako sa dá kreatívne prezentovať vaše podnikanie. V súčasnosti je viac ako inokedy dôležité výjsť z davu a prezentovať sa originálne a tu je niekoľko dobrých nápadov ako na to. Zdroj: boredpanda  

 • 4 najhoršie rady pre malých podnikateľov

  Keď začínate podnikať, vaše okolie sa hemží radami. Akoby všetci známi a priatelia boli odborníkmi na produkt, ktorý vyrábate, na trh, kde predávate, i na finančné záležitosti. Určite ste radi, že sa o vás druhí zaujímajú a mnohé rady vám pomôžu, ale niektoré z nich pre vás môžu byť i nebezpečné. Predstavujeme vám 4 rady, ktoré vám v podnikaní skôr… Continue reading "4 najhoršie rady pre malých podnikateľov"

 • Čo naozaj chcú vaši zákazníci?

  Vždy, keď som si prezeral rôzne prieskumy o zákazníkoch a ich požiadavkách, zaujalo ma, že základné veci sa nemenia. Je jedno o akú dobu, aký typ biznisu alebo obchodu ide, klient vždy vyžaduje odpovede na tieto štyri veci. Čítajte teda pozorne a využite ich vo váš prospech. 1. Máš ma rád? Zákazníci potrebujú mať pocit, že zamestnanci, ktorí sa o nich starajú, ich majú naozaj … Continue reading "Čo naozaj chcú vaši zákazníci?"

 • Podporovať konkurenciu? Zbláznili ste sa?

  Prekvapenie, údiv, ironický úsmev. Tak vyzerajú reakcie podnikateľov, ktorým poradíte, aby propagovali konkurenčné firmy, ich tovary a služby. Veď v konkurenčnom boji treba myslieť len a len na seba. Iba tak sa dá v biznise prežiť, iba týmto spôsobom firmu nezruinujú úspešnejší súperi o zákazníka, vravievajú. My si naopak myslíme, že i v biznise je miesto pre vzájomnú pomoc, a… Continue reading "Podporovať konkurenciu? Zbláznili ste sa?"

 • 3 chyby začínajúcich podnikateľov

  Človek je narozdiel od strojov omylný. Chybám sa nevyhne ani podnikateľ, obzvlášť ten začínajúci. Ak ste ním i vy, poučte sa z 3 chýb, ktoré striehnu na počiatku vašej podnikateľskej cesty, a zistite, ako im predídete. 1. O nápadoch mlčíte Ak by ste o svojich ideách rozprávali, niekto by vám ich predsa ukradol, no nie? Ak ste nevymysleli prevratnú technológiu… Continue reading "3 chyby začínajúcich podnikateľov"

 • Ako začať podnikať

  Máte stereotypné zamestnanie, v ktorom nejestvuje možnosť kariérneho rastu? Vaše vzťahy s nariadeným hodnotíte skôr negatívne? Alebo len túžite po zmene? Potom vám zaiste prišla na um myšlienka, že by ste sa mali stať svojim vlastným pánom a založiť si firmu. V našom článku sa dočítate, čo by ste si mali premyslieť prv, než sa v plnej rýchlosti vrhnete do… Continue reading "Ako začať podnikať"

 • Pre budúcich absolventov: Nebojte sa podnikania!

  Nezamestnanosť mladých stúpa a tento trend bude vďaka technologickým inováciám zrejme pokračovať. Prácu, ktorú kedysi museli vykonávať desiatky ľudí, dnes ľavou-zadnou zvládne stroj. Ak sa naopak hlásite na pozíciu vyžadujúcu mozog a kreativitu, chcú po vás dlhoročnú prax. Lež absolvent ju sotva môže mať. Vlastným podnikaním dokážete oba problémy vyriešiť. V čase, keď hľadáte námet pre diplomovku, začnite premýšľať i o… Continue reading "Pre budúcich absolventov: Nebojte sa podnikania!"