Nový spôsob tvorby webstránok, ktorý zvládne i laik

Chcete spustiť web, ale k dispozícii nemáte financie na spoluprácu s drahým webdizajnérom? Alebo pomýšľate na vytvorenie osobnej stránky – prezentácie vašej osoby – a túžite sa s jej tvorbou pohrať sami? Na trhu sú k dispozícii špeciálne aplikácie, pomocou ktorých zhotovíte web jednoduchým spôsobom a navyše bez zdĺhavého zháňania počítačových odborníkov.

web-design-torrance-website-development-The-Life-Oasis

Cestu vám ukáže Website-Builder.net

Určite sa vám už stalo, že ste potrebovali získať špecifickú informáciu, no nikde o nej nebolo ani chýru, ani slychu. To isté sa prihodilo i autorovi Website-Builder.net. Keď sa rozhodol vytvoriť si web vlastnými rukami, hľadal vhodnú aplikáciu, ktorá by mu pomohla. Keď zistil, že aplikácií existuje viac, nevedel sa rozhodnúť, ktorú zvoliť. A tak si zaumienil, že vytvorí stránku, ktorá ľuďom s rovnakým problémom poskytne všetky podstatné informácie o aplikáciách určených na tvorbu webov. Vybrané aplikácie zrecenzoval, zostavil rebríček tých najlepších, ba dokonca vytvoril i tutoriály, ktoré prevedú užívateľov ich prvými krôčikmi k vlastnej webovej stránke.

Recenzie aplikácií sú obsažné a nápomocné. Okrem základných informácií zahŕňajú i postupy práce  a odpovede na často kladené otázky. V tých sa dozviete, či je aplikácia dostupná zadarmo a spoznáte jej klady a zápory. Množstvo príkladov a ilustračných obrázkov vám zas umožní pochopiť, ako aplikácia funguje. Okrem slovného popisu sú k dispozícií i vizuálne zobrazené hodnotenia – pomocou hviezdičiek – takže kvalita aplikácie je vidieť na prvý pohľad.

Ako čerešničku na torte Website-Builder.net ponúka i prehliadku šablón. Tá vás nasmeruje k výberu správnej aplikácie. Každá z aplikácií ponúka približne rovnaké funkcie, no rôzne šablóny. Vo výstavnej sieni šablón tak môžete nájsť vytúžený vizuál webu, ktorému voľbu aplikácie prispôsobíte.

 

3 top aplikácie v skratke

Samozrejme môžete zvoliť i priamočiarejší výber aplikácie. Jednoducho zvolíte tú s najlepším hodnotením. Víťazné aplikácie a ich hlavné pozitíva a tienisté stránky vám v skratke predstavíme:

 

1. WIX

Wix je pravdepodobne najpopulárnejšia aplikácia na tvorbu webov. Nielenže má najvyššie hodnotenie, ale používa ju i najviac ľudí. Ponúka stovky šablón, z ktorých si môžete vyberať. Tie sú rozdelené do podtried podľa osôb, pre ktoré sú určené. Wix obsahuje napr. špeciálne šablóny pre fotografov, umelcov, spisovateľov, obchodníkov i športovcov. Aplikácia sa ľahko používa a neplatíte za ňu. Jediným problémom je, že ak budete chcieť web pripojiť k doméne, peňaženku napokon budete musieť otvoriť.

Wix-inaction websoup.sk

2. WebHostingHub

WebHostingHub ponúka aplikáciu ako doplnkovú službu popri hostingoch. Napriek tomu dosahuje vynikajúcich výsledkov. Narozdiel od Wixu za WebHostingHub musíte platiť. Ale kúpou získate navyše i hosting a doménu. Aplikácia obsahuje dobrý výber šablón, ktoré môžete editovať. V prípade akýchkoľvek problémov alebo nejasností je na stránke dostupný online chat.

Web-Hosting-Hub

3. Squarespace

Squarespace poskytuje šablóny s unikátnymi vzormi, ktoré nenájdete nikde inde. Preto je ideálny pre ľudí, ktorí sa chcú líšiť – pre umelcov, fotografov, kapely… Editor webstránok je ľahko ovládateľný a v prípade problémov sú dostupné kvalitné videá s návodmi. Aplikáciu môžete testovať 30 dní zdarma.

squarespace2

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

11 + 5 =