Najlepšie články internetu: Digg.com

digg

Digg je sociálna sieť, ktorá prináša aktuálny výber zaujímavých príbehov na internete. Umožňuje čitateľom nájsť a prečítať si tie najzaujímavejšie články, ktoré internet skrýva. Články ktoré čitateľov zaujmú, môžu zdieľať so známymi. Navštíviť stránku Digg je možné nielen na webe, ale aj v iPhone alebo iPade pomocou aplikácie, dostupná je tiež verzia pre Android. Taktiež je možné nastavenie odosielania toho najlepšieho z Digg.com na e-mailovú adresu.

Táto stránka rozhodne zohráva vo svete internetu dôležitú úlohu – je spoľahlivým zdrojom noviniek a informácií vo forme článkov. Digg sa snaží ukázať články, ktoré považujú mainstreamové médiá za nepodstatné. Články nepíšu autori stránky – tím autorov sprostredkúva zdroje konkrétnych článkov vo forme linkov.

Na stránku sa netreba registrovať, pretože je možné prihlásenie pomocou facebookového alebo twitterového účtu, pričom je defaultne nastavené posielanie na profil článok, ktorý používateľ diggne. Po prihlásení systém importuje aj používateľovu e-mailovú adresu a ponúkne mu možnosť posielania noviniek na e-mail.

digg-screen

Pri každom článku sú tri tlačidlá. Prvé je Digg tlačídlo, ktoré je niečo ako Like. Po jeho stlačení  je defaultne nastavené automatické zdieľanie na Twitter alebo Facebook – podľa toho, odkiaľ sa používateľ prihlasoval. Tlačidlo funguje aj spätne pod označením Dugg – niečo ako Dislike. Druhé z tlačidiel, označené Save, má za úlohu ukladanie zaujímavých článkov. Tretie tlačidlo Share umožňuje zdieľanie článku na Facebook alebo Twitter.

Stránka obsahuje tri kategórie článkov a to: Top články (Top stories), Populárne (Popular) a Najnovšie (Upcoming).

Top články sú charakteristické veľkým obrázkom, ktorý sa nachádza pri každom úvodnom texte najpopulárnejšieho článku. Medzi najpopulárnejšie články na stránke Digg patria články, ktoré sú užívateľmi najčastejšie zdieľané za posledných 18 hodín.

Zdroj: Digg.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × four =