Nájdite si zamestnanie pomocou networkingu

Podľa teórie maďarského fyzika Lászla Barabásiho sme všetci len „šesť krokov od seba“. To znamená, že ak sa chcú ľubovoľní dvaja ľudia spojiť, jestvuje medzi nimi iba šesť medzičlánkov – osôb, ktoré sa poznajú. Ako sa dostanete od známeho až po človeka, ktorý ponúka pre vás vhodné pracovné miesto? Pomocou networkingu!

 

Čo je networking?

Networking je marketingová metóda, ktorej cieľom je získanie nových pracovných kontaktov. Pri networkingu nadväzujete, udržujete a rozvíjate vzťahy s ostatnými ľuďmi, a tým vytvárate sieť potenciálnych informátorov o zaujímavom projekte alebo práci. Vytvorené vzťahy nie sú jednostranné – rovnako ako sú druhí ochotní pomôcť vám i vy musíte byť prínosom pre iných.

Networking 3 websoup.sk

Ako sa networking praktizuje?

Kontakty vytvárate a udržujete priamym stykom alebo online prostredníctvom sociálnych sietí. S novými ľuďmi sa môžete zoznámiť i na networkingových stretnutiach. V skutočnosti networking nebol vymyslený až v modernej dobe, ale je prítomný už storočia. Každodenné susedské klebetenie pekárky a mäsiarky nie je ničím iným ako udržiavaním kladného obchodného vzťahu. Narozdiel od minulosti sa vďaka moderným technológiám siete kontaktov rozrástli – a to o ľudí z celého sveta.

 

Prečo je networking dôležitý?

Bez informácii o práci žiadne zamestnanie nezískate. Najlepšími informátormi nie sú pracovné portály ale ľudia. Najzaujímavejšie pozície sú obsadené skôr, než ich firmastihne uverejniť na pracovných portáloch. A práve preto je networking podstatný pre pracovné úspechy.

networking 2 websoup.sk

Pre koho je networking určený?

Pre každého. Hoc ste momentálne zamestnaný, o rok možno nebudete a práve vtedy budete potrebovať zopár rýchlych a zásadných informácií. Netreba zabúdať ani na fakt, že vytváranie pozitívnych vzťahov je dlhodobou záležitosťou, nie jednorázovým aktom. Networking sa nevyužíva len pri hľadaní zamestnania. Kedykoľvek budete potrebovaťdruhých ľudí pre projekt alebo neziskovú činnosť, bohatá sieť kontaktov vám pomôže zaplniť prázdne miesta.

Kvalitne vybudovaným networkingom dokážete kariérne rásť, vylepšiť svoje spoločenské postavenie i zefektívniť vaše podnikanie. Ale ako si máte rozsiahlu sieť pozitívnych kontaktov vybudovať? Ako sa máte stať dobrým networkerom? A aké vlastnosti by vám nemali chýbať? Overené tipy a praktiky sa dozvietevbudúcom článku, preto sledujte WebSoup i naďalej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

14 − 4 =