Motivačné techniky pre mladých podnikateľov

Motivácia patrí k tým najdôležitejším prvkom na ceste k úspechu. Pomáha športovcom, spisovateľom, študentom, ale aj nám, mladým podnikateľom. Je to hnacia sila, ktorá nás neustále posúva dopredu aj napriek malým neúspechom. Dôležité je nestrácať svoju hlavu a vieru v seba samého – a využívať tieto motivačné techniky! Zaraďte ich do svojho života a už nikdy nebudete mať o motiváciu núdzu.

you-cant-create-motivation-writetojoncook-1j901wa

Čas je na tvojej strane!

Keďže sme ešte mladí, čas je naozaj na našej strane a pri jeho rozumnom využití nám môže byť veľmi nápomocný. Tak napríklad, ak v mladom veku zakúpite akcie s vysokým rizikovým profilom, môžete čakať napríklad celú dekádu a až potom ich výhodne predať. Nebojte sa riskovať, pretože ak ste abilný a mladý, aj pri hlbšom páde sa stále dokážete veľmi úspešne vyzdvihnúť. To je luxus, ktorý nám ponúka čas – brať na seba riziká, ktoré si starší biznismeni nemôžu dovoliť.

Neboj sa do toho skočiť!

Strach nás môže brzdiť, ale aj poriadne nakopnúť. Ak chceš začať svoj vlastný biznis, daj výpoveď zo svojej práce. Prenes svoje úspory na rodinného člena, ktorému veríš a povedz mu, aby ti ich za žiadnych okolností nedávali. Keď už si odstránil všetky bezpečnostné zábrany, si pripravený do toho skočiť. Najväčší podnikatelia vyrástli zo zúfalstva – a nikdy nebudeš zúfalejší, ako keď stratíš svoj mesačný príjem a úspory. Naozaj dobrá metóda, čo povieš?

job-search-motivation

Pohár je vždy poloplný!

Vždy ostávaj optimistom, nech sa deje čokoľvek. Pesimisti by nemali byť podnikateľmi, pretože pokiaľ vidíš pohár poloprázdny, ďaleko sa nepohneš. Skvelou motivačnou technikou je pozerať sa na veci vždy zo svetlej stránky. môže to znieť ako klišé, ale je to jedna z najdôležitejších vlastností motivovaného manažéra. Dajme tomu, že si pokazil reklamu svojho produktu a konkurencia ti to dala pocítiť. Je to katastrofa však iba vtedy, ak si z nej nič nezoberieš. Ak si vieš svoj neúspech zanalyzovať a pochopiť, kde si spravil chybu, máš vyhraté. Ber to tak – nepokazil si reklamu, skôr si dostal šancu vidieť svoje nedostatky o niečo skorej – a napraviť ich!

Relaxuj!

Niekedy jednoducho musíš vypnúť. Ísť na kávu s priateľmi, na masáž, do posilňovne či vziať do ruky CD alebo knižku. Ak túto činnosť podceníš, môžeš robiť otrasné rozhodnutia. Ak si dáš deň pauzu, vrátiš sa silnejší a opäť motivovaný na svojej ceste k úspechu. Presvedč aj svojich spolupracovníkov a nasmerujte tak svoju firmu na vrchol.

Prehodnoť svoje priority!

Niekedy sa naše osobné a profesijné životy skĺbujú v jeden a my strácame prehľad o tom, čo je dôležité. Potom sa stávame bytosťami zvyku a rutiny, namiesto motivácie a túžby. Tak, ako harddisk, aj naša myseľ potrebuje defragmentáciu. Meditácia, cvičenie či modlitba – podľa vašich preferencií – pomáha vašej duši nájsť správne miesto a vidieť, čo je v živote naozaj dôležité.

Motivation-Inspiration

Spoj sa s milovanými!

Naše vzťahy s rodinou a priateľmi sú často obetované kvôli kariére. Stretávanie s rodinou a kamarátmi ti pomôže dostať sa späť na miesto, kam patríš a motivovať ťa k zvýšeniu snahy či k oddychu. Môžeš zarábať obrovské peniaze, no ak sa odcudzíš rodine a priateľom, stoja tie peniaze za to? Neostaneš motivovaný, pokiaľ s nikým nezdieľaš svoj úspech.

Ďalšie zdroje motivácie

Kľúč k motivácii je jednoduchý – mysli pozitívne! Z času na čas sa sleduj a polož si otázku, či si naozaj šťastný a pozitívne naladený. Ak je odpoveďou nie, je čas na zmenu.

A ako sa motivujete vy? :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eight + four =