Moslimský facebook?

Skupina moslimských obchodníkov odhalila vo štvrtok plány na vytvorenie sociálnej siete na štýl Facebooku,SalamWorld.com.
Podľa autorov bude táto sieť vyznávať „zdravé hodnoty“ a bude určená predovšetkým mladým ľuďom, ktorí vyznávajú islam, informovala o tom agentúra AFP.

SalamWorld.com, ktorý sa na internete má predstaviť začiatkom budúceho roka, „sa bude snažiť zjednotiť mládež s jednotnou víziou a zdravými hodnotami islamu, pričom sa bude pokúšať nešíriť nezdravé informácie,“ vyhlásil Ahmed Azimov, viceprezident iniciatívy.

Sídlo tejto sociálnej siete sa nachádza v Istambule s pobočkami v Moskve a Káhire a koordinátormi v ďalších 30 krajinách. Predstavitelia plánujú do troch rokov prilákať 50 miliónov používateľov.

„Naším cieľom je vytvoriť sieť bez akéhokoľvek materiálu, ktorý [naše] náboženstvo zakazuje,“ vyhlásil Azimov. „Aby sme to dosiahli, budeme mať veľký tím moderátorov a použijeme filtre.“ Ďalej uviedol, že sa spolieha, že sa aj samotní používatelia budú kontrolovať.

Azimov odmietol hovoriť o detailoch financovania projektu. Uviedol iba to, že „s ním nie sú žiadne problémy.“ Prezradil však, že pozície investorov sa zhostila skupina moslimských obchodníkov.

Okrem obsahu vytváraného užívateľmi stránka poskytne taktiež služby ako teologické konzultácie, sprievodcov mestami s vyznačenými mešitami a obchodmi s povolenými potravinami. „Pokúsime sa vytvoriť internetovú encyklopédiu, niečo ako islamskú Wikipédiu,“ dodal Azimov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × one =