Mobilná webstránka? 6 jednoduchých pravidiel ako na to

Ku koncu roku 2014 bude na svete 1,75 miliardy ľudí, ktorí používajú smartfóny. To je dosť, preto by ste to mali využiť. Vaša webová stránka by mala byť dostupná cez rôzne mobilné zariadenia. Tu je pár jednoduchých pravidiel, na ktoré by ste  pri jej tvorbe mali myslieť.

  • Poznaj svoju cieľovú skupinu

Jedna z najlepších vecí v on-line marketingu je to, že pomocou analýz môžete zaistiť a použiť dáta, ktoré sa týkajú vašich návštevníkov. Preto viete povedať, ktorá skupina ľudí a ktoré mobilné zariadenia navštevujú váš web najčastejšie. Po získaní týchto dát sa zamerajte na najpočetnejšiu skupinu vašich návštevníkov.

mobil-site-tasarimi mobil web websoup.sk

  • Kontext je kľúčom

Je jasné, že mobilné webstránky nebudú mať rovnaké funkcie, ako klasické stránky. Preto by ste mali zistiť, ktoré sú najvyužívanejšie, a tie potom spraviť ľahko dostupnými. Často sú to vaše kontaktné údaje, nezabúdajte ich teda umiestniť na viditeľné miesto. Myslite na to, že výber na dotykovom displeji nie je taký jednoduchý, ako výber myšou. Objednávkové formuláre by teda mali byť jednoduché a prístupné.

  • Nezabúdajte na dotykové displeje

Už som spomínal potrebu myslieť na dotykové displeje a ich možnosti. Používajte väčšie tlačidlá, linky kvôli ľahšej dostupnosti. Nechajte okolo nich voľné miesto z dôvodu, aby sa linky neprekrývali.

  • Jednoduchý dizajn

V jednoduchosti je krása. Užívatelia smartfónov nepotrebujú byť ohúrení zbytočnými animáciami, grafikou a efektmi. Chcú sa ľahko dostať k svojmu cieľu a to bez zdĺhavého načítavania. Ukážte im najdôležitejšie funkcie, ktoré budú naozaj potrebovať. To však neznamená, že by vaša mobilná webstránka nemala byť originálna a elegantná!

mobil web websoup.sk

  • Zvoľte jednostĺpcový layout

Na rozdiel od obyčajných webov, mobilná webová stránka by mala byť tvorená iba jedným stĺpcom. Aj keď sú niektoré displeje naozaj veľké, návštevníka nebude baviť nekonečné scrollovanie a neprehľadnosť. Použite preto jediný stĺpec.

  • Využite sociálne siete

Väčšina vlastníkov smartfónu je nadšená, keď môže rýchlo a jednoducho zdieľať všetko na svojich profiloch. Zdieľanie vašich článkov, ponúk alebo čohokoľvek vám umožní zvýšiť váš dosah. Vložte teda tlačidlá sociálnych sietí ako Facebook, Twitter, Google+, Linkedln a ostatných sietí na všetky podstránky vašej mobilnej webovej stránky.

S neustálym rastom mobilných užívateľov rastie aj potreba ísť s týmto trendom. Ak chcete ostať v centre diania, expandovať na smartfóny je nevyhnutný krok.

Tomáš Hegli

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × two =