Microsoft prichádza s novou sociálnou sieťou

Ďaľší Facebook?

Po Facebooku, Google+ a Pingu od Apple prichádza na trh aj Microsoft so svojou sociálnou sieťou s nazvom Socl.

Pokiaľ Zuckerberg dokázal vybudovať Facebook v podstate z ničoho, niet pochýb o tom, že firmy so silným zázemím na poli softvéru a služieb to dokážu taktiež. Aspoň taká je vízia Googlu a po novom aj Microsoftu, ktorý už niekoľko mesiacov pripravuje vlastnú sociálnu sieť s názvom Socl. Do týchto chvíľ ale nie je úplne jasné, či a kedy bude sieť prístupná širokej verejnosti.

Ako prvý priniesol snímky zo zákulisia spravodajský portál The Verge. Socl podľa snímok pripomína svojím vzhľadom a rozložením ovládacích prvkov Google+. Na sieti bude možné používať štandardné prvky ako vyhľadávanie, označovanie či zdieľanie odkazov. Nechýbajú ani tlačidlá Like, Tag alebo Comment, bez ktorých by sa sociálna sieť nemohla obísť.
Microsoft do Socl priniesol funkciu Video party, vďaka ktorej bude možné využiť výhody multimédií, od ich zdieľania až po videochat.

Akým spôsobom bude možné komunikovať s priateľmi v súkromí nie je zo zverejnených podkladov zatiaľ úplne jasné. Microsoft bude pri tvorbe funkčných prvkov, ktoré sú už neodmysliteľnou súčasťou sociálnych sietí pravdepodobne nasledovať Facebook a Google+.

Dnes nevieme s určitosťou povedať či sa Socl dostane na svet v inej podobe ako v testovacej pre interné potreby zamestnancov spoločnosti.

Pokiaľ by sa Microsoft chcel vyrovnať konkurencii, bude to mať ťažké, obzvlášť v čase, kedy je už kruh sociálnych médií uzatvorený a vstup nových hráčov na trh je mimoriadne obtiažny, ak nie nemožný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × three =