Značka: infografika

 • Ako na infografiku? (2.časť)

  Ak ste v 1. časti seriálu o tvorbe infografiky nenašli to, čo ste hľadali, nezúfajte. V dnešnej časti vám chcem predstaviť ďalšie nástroje, ktoré vám pomôžu dosiahnuť vami požadovaný výsledok. Tu sú… EASEL.LY Táto stránka je zdarma. Je to beta-verzia, takže predpokladám, že keď sa rozbehne, budete si môcť zaplatiť za plnú verziu. Začať môžete od nuly a vytvoriť si tak infografiku sami,… Continue reading "Ako na infografiku? (2.časť)"

 • Ako na infografiku? (1.časť)

  Hľadáte spôsob, akým dosiahnuť ešte viac zdieľaní a získať ešte viac zákazníkov alebo návštevníkov? V tom prípade skúste infografiku! Je to kreatívny a elegantný smer, ktorým sa vydať, keď napredovanie vašej stránky spomalilo. V tomto krátkom seriáli si povieme, ako ju vytvoriť a čo by mala obsahovať, aby zaujala. PIKTOCHART Jednoduchá a šikovná stránka na tvorbu vlastnej infografiky. Vo FREE balíčku obsahuje 7 tém,… Continue reading "Ako na infografiku? (1.časť)"

 • Z čoho žije google? – infografika

  google v cislach

  Už viac krát som so známymi riešil otázku z čoho žije Google. Jasné, dá sa na to odpovedať jedným slovom, ale taká odpoveď nám nestačila. Táto info grafika je niečo, čo nám opäť trošku poodkryla z čoho naozaj žije a použila na to aj konkrétne čísla. Zdroj: BusinessMBA.org

 • Prístupnosť webových stránok – info grafika

  Vskratke to zhrniem v texte po slovensky Presvedčte sa, že vaša stránka má správne logicky usporiadané heading tagy <h1><h2>… Zvážte usporiadanie textu, malo by korešpondovať s vizuálnym usporiadaním Vyhnite sa slabému kontrastu. Kontrast pozadia a textu si môžte skontrolovať v online kontrast nástroji Používajte skutočné písmo a nie jeho obrázkovú náhradu. Načíta sa rýchlejšie. Verzálky nepoužívajte na celé slová alebo vety.… Continue reading "Prístupnosť webových stránok – info grafika"