Na Google Glass sa reakcie rôznia

Okuliare Google Glass sú zaujímavou novinkou, ktorá prináša funkcie ako z nejakého sci-fi filmu. Čo všetko od nich môžeme očakávať?

gg3

Na oficiálnej stránke sa Google Glass prezentuje videom, v ktorom ukazuje divákom ako bude možné Google Glass využívať.  Video ukazuje využitie týchto okuliarov najmä pri činnostiach kedy sme v pohybe, ako napríklad pri adrenalínových športoch a iných aktivitách, pri ktorých sme my aj naše ruky plne zamestnaní. Bez ich použitia by nebolo také jednoduché a pohodlné zachytiť niektoré momenty, zdieľať ich za behu alebo hocikedy si vyhľadať nejaký údaj alebo geografickú polohu pomocou vyhľadávača.

Okuliare Google Glass sa aktivujú po hlasovom príkaze „Ok, Glass“ , po ktorom nasleduje príkaz, ktorý sa týka presnejšieho pokynu, ktorý chceme vykonať. Stačí len povedať, čo chceme urobiť.

google_glasses_of_the_future

Čo okuliare zvládnu?

Na výber máme z viacerých funkcií a to: navigáciu alebo vyhľadávanie, tak isto ich ale môžeme použiť aj na videokonferencie, fotografovanie, natáčanie videí a podobne. A to všetko len hlasom. Tak isto môžeme zážitky, ktoré okuliare zachytia, zdieľať  s inými ľuďmi v priamom prenose. Poslať správu pomocou hlasu alebo preklad reči z cudzieho jazyka? Aj to je s Google Glass možné.

Okuliare sú umiestnené na okuliarovom ráme nad zorným poľom používateľa. Vybavené sú  procesorom, fotoaparátom, senzormi a používateľským rozhraním, ktoré je jednoduché a intuitívne. Môžeme povedať, že Google vytiahol funkcie z PC a mobilných zariadení a vložil ich priamo do vášho oka.

Zatiaľ si Google Glass môžu kúpiť len vývojári v cene 1500 dolárov. Pre verejnosť budú dostupné až na konci roku 2013 pravdepodobne v nižšej cene.

 

google-glass-ban

Google Glass má aj svojich odporcov

Google musí čeliť viacerým problémov. Ľudia sa čím ďalej, tým viac obávajú o svoje súkromie a existencia tohoto zariadenia im na pohode nepridáva. V USA už dokonca existuje prvá kaviareň, ktorá zakazuje prístup do nej s Google Glass okuliarmi. Majiteľ argumentuje tým, že jeho zákazníci nechcú byť rušený a chcú mať súkromie a keďže okuliarmi Google Glass je možné fotiť a nahrávať pomerne nenápadne, majiteľ sa rozhodol ich zakázať.

Tiež vznikajú rôzne konšpiračné teórie. Najviac rozonuje tá, ktorá predpokladá sledovanie ľudí spoločnosťou Google priamo cez okuliare.

Tiež treba uznať že nosenie niečoho takéhoto nie je v dnešnom svete nič bežné a spoločnosť Google bude musieť z nosenia okuliarov urobiť akýsi trend, aby boli viac akceptovateľné v spoločnosti. Dovtedy budú zrejme Google Glass len obľúbenou hračkou IT fanúšikov.

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × three =