su-podium2

Foto-realistické modely jednoducho – Google SketchUp

Len na úvod.. Čo je Google SketchUp?

Google SketchUp je 3D modelovací nástroj. Používa sa pre návrh interiérového dizajnu, architektúry alebo nábytku. Je dnes dôležitou súčasťou Google Earth. 3D budovy, ktoré  v Google Earth môžete vidieť, sú navrhované týmto programom. Tento program spoločnosť Google ponúka úplne zadarmo, takže modelovať pre Google Earth môžete aj vy. Používanie SketchUp občas pripomína kreslenie na papier a možno aj preto si ho ľudia často obľúbia. Určite za to môže aj patentovaná technológia „Push/Pull“, ktorá vnáša do modelovania jednoduchosť. Ľudia si pochvaľujú jeho jednoduché používanie. Umožňuje vám robiť animácie a pohybovať tak so scénou.

Google ponúka veľa modelov vo svojom 3D Warehouse, kde je možné nájsť jednoduché, ale aj zložité modely. Ak ste tento program ešte nevyskúšali a 3D modelovanie by vás bavilo, tak vám ho odporúčam. Hlavne, ak nemáte skúsenosť s iným. Na SketchUp existujú rôzne pluginy. Tento článok vám predstaví jeden z nich. „Je čarovný!“ ;)

SU Podium v2 Plugin pre Google SketchUp

Je profesionálny vizualizátor. Vytvára fotorealistické zobrazenia interiérov, exteriérov a dizajnérskych návrhov. To znamená, že s ním môžete vytvoriť foto-realitstické vizualizácie, ktoré ste namodelovali priamo v Google SketchUp, bez veľkých zručností a učenia sa komplexných programov. Pracuje kompletne v Google SketchUp od začiatku až do konca. Využíva doplnky samotného SketchUp ako sú textúry, pozadia, tiene, aby tak dosiahol čo najlepšie výsledky. Krivka učenia pre užívateľov Google SketchUp je veľmi strmá a tí ho vedia používať už po veľmi krátkom čase. Existuje v komerčnej aj free verzií.

Dokáže na maximum využiť moderné viacjadrové procesory a 64 bitové systémy. Na internete sú tutoriály, ktoré vás s ním naučia pracovať tak, ako so samotným Google SketchUp. Je zbytočné o ňom hovoriť do detailov. Oveľa viac vás presvedčia o jeho kvalitách výsledky, ktoré s ním môžete dosiahnuť. Video nižšie ukazuje, čo dokáže a ako sa s týmto pluginom pracuje.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 + two =