Dlhé tiene – moderný trend vo webdizajne

Videli ste umeleckú fotografiu zvečňujúcu prírodnú scenériu plnú dlhých tieňov, ktoré stromy vrhajú pred západom slnka? Tieto dlhé tiene dnes už prenikli i do kybernetického sveta. Zaplavujú ikony i logá a dodávajú im dramatický nádych.

 

Princípy dizajnu dlhých tieňov

Pomocou dlhých tieňov ozvláštnite ploché obrazce a zvýrazníte nadpisy či písmená. Ak túžite pozmeniť jednoduché a fádne ikony, dizajn dlhých tieňov je dobrou a najmä rýchlou voľbou.

Long-Shadows websoup.sk

ipad-mini websoup.sk

fox-icon websoup.sk

Pridávané tiene sú rovnako ploché ako pôvodné obrazce – tvorí ich jeden odtieň farby, ktorý vzniká stmavením farby pozadia. Žiadne tieňovanie, žiadne stupňovanie farieb, jednoduché tvary, čisté línie – dizajn dlhých tieňov sa hlási k minimalizmu, a preto vám jeho vytvorenie zaberie máličko času.

Tiene tvoria s rovinou zväčša 45 stupňový uhol a dopadajú do pravého dolného rohu. Ak pridávate do jedného obrázka viacero tieňov, všetky by mali byť rovnobežné. Tiene vytvárajú ostré hrany písmen a obrazcov v ikonách, tým ich zvýrazňujú a dodávajú im hĺbku. Týmto spôsobom dizajn dlhých tieňov zdôrazňuje i prítomnú typografiu.

V dizajne dlhých tieňov sa uprednostňuje široká škálu jasných a žiarivých farieb. Na tiene sa používa tmavší odtieň farby použitej v obrázku, len výnimočne je tieň tvorený čerňou a šeďou.

Dlhé tiene ale nie sú vhodné ako doplnok veľkých plôch a komplikovaných obrázkov. V tých by pôsobili rušivo. Preto sa dizajn dlhých tieňov obmedzuje len na drobné prvky dizajnu, akými sú logá, ikony a ďalšie menšie elementy užívateľského rozhrania.

 

Návod vo photoshope ako vytvárať dlhé tiene

 

Galéria dlhých tieňov

Pozdáva sa vám nápad dlhých tieňov a premýšľate o logu, v ktorom ich použijete? Alebo sa pomocou dlhých tieňov pokúsite zvýrazniť vaše ikony? Prv než sa pustite do práce, inšpirujte sa galériou:

flat-icons-shadows websoup.sk clock websoup.sk flat-skype websoup.sk Long-Shadow-Icons websoup.sk rubee websoup.skLong-Shadow-Generator websoup.sk iosicons_flat websoup.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × 4 =