Predstavujeme: Designers.mx – hudobná inšpirácia od dizajnérov pre dizajnérov

Ako každému dizajnérovi aj vám sa určite stalo, že ste sa snažili pri svojej práci nájsť inšpiráciu, ale ona nie a nie prísť. Inšpirácia na vás môže čakať kdekoľvek. Veľa ľudí ju napríklad hľadá a nachádza v hudbe. Problém hudby je v tom, že sa časom opočúva a váš dookola prehrávaný playlist treba obačas vymeniť za niečo iné. Existuje jeden zaujímavý projekt, ktorý vám v hľadaní inšpirácie pômože. Znovu vás nakopne.
Predstavujeme vám web designers.mx!

Veľa, veľa inšpirácie…

Web je kolekcia mixov od samotných dizajnérov, ktorí sa s nimi chcú zdieľať s inými dizajnérmi. Funguje na pozvánky, čiže mixy môžu vkladať len tí najlepší a naznámejší dizajnéri, ktorí už niečo dosiahli. Sú to ich vlastné kompilácie trackov, ktoré ich nakopli a s ktorými sa chcú zdieľať. Súčasťou každého mixu je aj orignál cover dizajn navrhovaný samotnými dizajnérmi. Takže okrem samotnej hudby sa človek môže inšpirovať aj obalmi navrhnutými úspešnými dizajnérmi.

Nájde sa všeličo…

Štýlovo to možno nebude vyhovovať každému avšak, človek hľadajúci inšpiráciu by mal občas skúsiť aj niečo nové a to platí aj v hudbe, pretože hudba podporuje kreativitu. Najčastejšie človek narazí na štýly ako indie, elektroniku, hip-hop. Dá sa nájsť aj pop alebo metal. Okrem samotných mixov nájdete aj linky na samotných autorov, kde sa o nich môžete dozvedieť viac a v neposlednom rade s nimi komunikovať prostredníctvom komentárov. Takže o jeden ďaľší spôsob ako rozširovať svoje známosti v dizajnérskom svete :P Prihlasovať sa dá cez twitter a vo vašom konte si môžete ukladať najobľúbenejšie mixy. V hľadaní vám pômože vyhľadávač a hlavne zoznam najobľúbenejších mixov z celého webu.

Niečo na začiatok…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 − fifteen =