cross efekt vo Photoshope

Cross efekt vo Photoshope

Rozhodol som sa v prvom  tutoriály o  Photoshope stručne popísať techniku cross efekt  (cross-processing ). Tento spôsob úpravy fotografie vznikal vyvolaním filmovými chemikáliami, ktoré boli primárne určené pre iný typ fotografických filmov. Tento efekt je vidieť najčastejšie v oblasti módy a hudobných kapiel. Cross efekt si môžete povšimnúť vo viacerých módnych časopisoch ako napríklad Vogue.

Pôvodný obrázok

obrazok na cross efekt

Finálny efekt

cross efekt final

  • Program: Adobe Photoshop CS4
  • Náročnosť: 2 z 5
  • Dĺžka trvania: 20 minút

Krok 1

Vo Photoshope si otvoríme obrázok tváre dievčaťObrázok si prispôsobíme pomocou Krivky (Ctrl + M), aby sme dostali vytúžený cross efekt. S krivkami sa môžete trochu pohrať pokiaľ sa nedostanete k nastaveniu s akým budete spokojný. Postupne si zvolíme červený, zelený a modrý kanál. Hodnoty si nastavte podľa obrázku.

cross efekt 1

Krok 2

Fotografiu si doostríme. Filter -> Zostrenie -> Doostriť . Zostrenie bude trochu nezvyčajné. Mieru doostrenia si nastavte na 50%, polomer obrázkových bodov na 100prah úrovne na 0.

Krok 3

Obrázok si zduplikujeme (Ctrl + J). Na zduplikovaný obrázok aplikujeme rozostrenie. Filter-> Rozostrenie -> Rozostrenie povrchu. Hodnoty si nastavte podľa obrázku. Krytie nastavte na 50% a oba obrázky zlúčte.

cross efekt 2

Krok 4

Opäť obrázok zduplikujte (Ctrl + J). Zduplikovanému obrázku nastavte režim prelínania na Násobiť. Pomocou nástroja elipsoidný výber (M) si označíme obrázok a spravím tlačidlom myši klikneme na výber, vyberieme možnosť Prelínanie okrajov, ktorú nastavíme na hodnotu 200 a stlačíme tlačidlo Delete. A máme finálny obrázok hotový.

cross efekt 3

Ďalšia ukážka

cross efekt gitara

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × two =