Ako začať podnikať

A_startup

Máte stereotypné zamestnanie, v ktorom nejestvuje možnosť kariérneho rastu? Vaše vzťahy s nariadeným hodnotíte skôr negatívne? Alebo len túžite po zmene? Potom vám zaiste prišla na um myšlienka, že by ste sa mali stať svojim vlastným pánom a založiť si firmu. V našom článku sa dočítate, čo by ste si mali premyslieť prv, než sa v plnej rýchlosti vrhnete do podnikania.

Najprv by ste mali dôkladne zvážiť predmet podnikania. Jestvujú dve základné možnosti, medzi ktorými sa ľudia rozhodujú. Buď budú robiť niečo, čo ich baví a čo im prináša radosť, alebo budú vykonávať takú činnosť, ktorá im prinesie rýchly zisk. My vám radíme zvoliť možnosť prvú. A prečo? Mnohí začínajúci podnikatelia musia pracovať viac než 8 hodín denne. Len tí, ktorí robia väčšinu času prácu, ktorú milujú, zvládnu prežiť extrémnu vyťaženosť s úsmevom na perách.

Ak už viete, čomu sa chcete venovať, zbavte sa predsudkov o podnikaní. Jedným z nich je názor, že podnikať môže začať len osoba, ktorá má tučné kontá. Keby bol tento mýtus pravdou, väčšina podnikateľov, ktorých poznáte, by dnes nebola samostatne zárobkovo činná. Prvotné náklady zaplatíte najmä z vlastných úspor. Pomocnú ruku vám podajú i pôžičky alebo granty.

startup

Na každého začínajúceho podnikateľa si mädlí ruky byrokratické peklo. Vybavovanie živnostenské listu, registrácia na daňovom úrade a do poisťovní, založenie podnikateľského účtu sú len špičkou ľadovca papierovačiek, ktoré na vás čakajú. Nechajte si poradiť i od odborníkov – so založením s.r.o. vám pomôže companyconsulting.sk. Týmto spôsobom ušetríte drahocenný čas i množstvo nervov, ktoré by ste si na úradoch podráždili.

„Ak budem vyrábať kvalitný produkt, zákazníci si ma nájdu sami,“ tak znie ďalší mýtus. Žiaľ, nefunguje. Svoj produkt, hoc by bol perfektný, budete musieť propagovať. Nezabudnite, že kto dnes nie je prítomný online, zbytočne prichádza o kupujúcich. Efektívny a úspešný web na mieru vám vytvorí Blueweb sro. Informácie o podnikaní šírte i po rodine a známych a vždy majte po ruke zopár vizitiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

18 + nine =