Ako začať konverzáciu s cudzími ľudmi na spoločenských akciách

Jednou z najlepších možností ako získať nové kontakty alebo zákazníkov pre podnikateľa sú jednoznačne spoločenské udalosti alebo tzv. networkingové akcie. Konferencie, koktailové párty alebo rôzne workshopy prinášajú mnoho príležitostí ako spoznať nových ľudí, ale aj udržiavať dobré vzťahy so starými známymi.
Avšak, ak patríte medzi tých ľudí, ktorý sa necítia vo svojej koži v miestnosti plnej cudzích ľudí a neviete ako nadviazať konverzáciu, môže byť takáto socializácia pre vás nepríjemná.
Bez ohľadu na to ako sa cítite, networking je nepochybne veľmi dobrá cesta, ako spoznať ľudí, ktorí vám môžu poskytnúť nové príležitosti a pomôžu vám rásť.
Mnoho podnikateľov sa pravidelne zúčastňuje networkingových akcií, ale len málo z nich sa na ne aj dopredu pripravuje. Čím viac budete trénovať konverzovať s cudzími ľudmi, tým menej nervózny budete a vaša sebadôvera bude priťahovať iných a pomôže vám omnoho viac ako len výmena vizitiek.
Aby ste dokázali vyťažiť z networkingovej akcie čo najviac, prinášame vám niekoľko typov, ako na tej budúcej zabodujete.
business-connection1

1. Zdokonalte svoje rečnícke zručnosti

Konverzácia vyžaduje tak rečnícku schopnosť ako aj prezentáciu. Trénujte svoje rečnícky prejav kedykoľvek to len ide. Môžete napríklad vyhľadať semináre rečníckych zručností vo vašom okolí a ak sa budete cítiť pripravený, skúste viesť svoj vlastný seminár v oblasti ktorej sa vyznáte. Takéto možnosti ponúka napríklad www.naucmesa.sk

2. Začnite podaním ruky

Spôsob akým podávate ruku cudzincovi o vás a vašich zámeroch mnoho vypovedá. Keď sa na spoločenskej akcií priblížite k niekomu, s kým chcete nadviazať konverzáciu, začnite pevným stiskom ruky. Ak je to jednotlivec nadviažte očný kontakt, usmejte sa, podajte mu ruku a predstavte sa. Neverbálna komunikácia vám pomôže v budovaní vzťahu ešte pred tým ako poviete čo i len slovo.

3. Dbajte na meno dotyčného

Zapamätanie si mena je zásadná zručnosť v konverzácii. Ak dotyčný počuje, ako hovoríte jeho meno, viac vám bude venovať pozornosť. Ak ste niekoho stretli prvý krát, používajte často jeho meno vo vašej konverzácií. Ak zabudnete jeho meno, jednoducho vystrite ruku a povedzte svoje meno. Dotyčný sa s najväčšou pravdepodobnosťou predstaví na oplátku tiež.

4. Prejavte záujem

Mnoho podnikateľov používa populárnu, ale neefektívnu formu networkingu. Namiesto budovania vzťahov len rozdávajú vizitky. Pre vytvorenie kvalitného kontaktu oslovujte ľudí s naozajstným záujmom o ich biznis, názory alebo koníčky. Pri iniciovaní rozhovoru sa pýtajte konkrétne otázky, ktoré ukážu váš skutočný záujem.
networking websoup 2

5. Poproste hostiteľa o pomoc

Osobné predstavenie je veľmi dobrou stratégiou na začatie konverzácie na spoločenskej akcií. Ak ste ale príliš nervózny, poproste hostiteľa alebo iného vplyvného známeho, aby vás predstavil ostatným. Väčšina ľudí vás radi predstavia iným podnikateľom v miestnosti.

6. Dajte úprimný kompliment

Všetci radi dostávajú komplimenty, a to aj od neznámych ľudí. Použite to, čo o danej osobe viete. Je vhodné pochváliť dotyčného za jeho podnikateľské úspechy alebo talenty. Výzor chváľte naozaj len v tedy, ak nemáte nič lepšie.

7. Zdieľajte príležitosti

Využite spoločenské udalosti ako spôsob, akým ukázať svoj sociálny a profesionálny pohľad na vec. Vyhľadávajte podnikateľov z rôznych oblastí a keď nadviažete konverzáciu, pýtajte sa konkrétne otázky zamerané na oblasť záujmu dotyčného. Pýtajte sa na názory danej osoby a tiež prezentujte svoj pohľad na danú tému. Vždy myslite na potenciálne partnerstvá a podnikateľské príležitosti. Trénujte sa v počúvaní problémov daných ľudí, aby ste dokázali ponúknuť riešenia.

8. Naučte sa rozprávať príbehy

Dobrým spôsobom, ako zaujať v konverzácií je aj vyrozprávanie svojho príbehu. Každý má svoj príbeh. Ak chcete zistiť príbeh toho druhého, dávajte správne otázky. Môžte sa opýtať napríklad otázku: „Kto Vás vo vašom živote najviac ovplyvnil?“ Je to osobná otázka, ktorá dokáže vyustiť do zaujímavej debaty.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × two =