Značka: ako robiť

 • Vytvorenie komixu vo Photoshope

  Komix Photoshop

  Asi každý z nás čítal v detstve komixi ako je napríklad Batman, Káčer Donald, Supermna  a podobne. Pamätám si, ako som sa snažil robiť vlastné komixi s detskou fantáziou :D (super hrdinovia, ktorých nemohlo nič poraziť). Dnes si ukážeme ako si môžeme vytvoriť  vlastný komix vo Photoshope. Na vytvorenie komixu budeme potrebovať fotografiu a nejaký dobrý text do bubliny.

 • Práca s krivkami vo Photoshope

  praca s krivkami final mala

  Už v prvom tutoriály sme sa stretli s krivkami, kde sme využívali RED, GREEN, BLUE krivky. Dnes si ukážeme ako sa dá rýchlo a jednoducho odstrániť modrý filter z fotografie a zároveň zvýšiť jej kontrast vo farbách, aby výsledná fotografia vyžarovala živé a nie zblednuté farby. Krivky (Curves) sú asi jeden z najmocnejších nástrojov, ktorý je k dispozícii pri úprave fotografií.… Continue reading "Práca s krivkami vo Photoshope"

 • Cross efekt vo Photoshope

  cross efekt vo Photoshope

  Rozhodol som sa v prvom  tutoriály o  Photoshope stručne popísať techniku cross efekt  (cross-processing ). Tento spôsob úpravy fotografie vznikal vyvolaním filmovými chemikáliami, ktoré boli primárne určené pre iný typ fotografických filmov. Tento efekt je vidieť najčastejšie v oblasti módy a hudobných kapiel. Cross efekt si môžete povšimnúť vo viacerých módnych časopisoch ako napríklad Vogue.