Ako robiť súťaže na Facebooku bez porušenia pravidiel

websoup facebook

Na Facebooku je vidieť množstvo súťaží, ale len niektoré z nich spĺňajú pravidlá, ktoré Facebook stanovuje. Porušenie týchto pravidiel môže mať za následok nielen stopnutie rozbehnutej súťaže, ale i zrušenie facebookovej stránky a účtu zadávateľa. Takáto súťaž namiesto budovania dobrých vzťahov napokon vedie k zbytočnému rozhorčeniu zákazníkov. Neriskujte a prečítajte si niekoľko rád, vďaka ktorým sa vyhnete nepríjemnostiam.

1. Súťaž nesmie byť administrovaná priamo na Facebooku.

Musíte ju vytvoriť v aplikácii patriacej tretej strane. Súťaž nesmie prebiehať priamo na nástenke alebo vo fotogalérii. (Áno, každá druhá súťaž, ktorú ste doposiaľ videli, porušovala pravidlá!)

2. Funkcie Facebooku (likes, komentáre, vkladanie fotografií… ) nesmú byť použité ako prostriedky pre vstup ľudí do súťaže.

To znamená, že človek sa nesmie stať automaticky súťažiacim len tým, že okomentuje príspevok. Vstúpiť do súťaže môže až prostredníctvom prihlasovacieho formulára v aplikácii.

3. Stránka aplikácie musí obsahovať vyhlásenie, že súťaž nie je sponzorovaná ani inak spojená s Facebookom.

Stránka musí tiež obsahovať prehlásenie, že súťažiaci poskytuje svoje informácie zadávateľovi súťaže, nie Facebooku.

facebook

4. Výhercovia nesmú byť vyhlásení prostredníctvom Facebooku.

Nielen nesmiete vyhlásiť výsledky súťaže prostredníctvom statusu, výhercov nesmiete kontaktovať ani pomocou správy alebo chatu!

Plné znenie podmienok si môžete prečítať v anglickom jazyku priamo na Facebooku. (https://www.facebook.com/page_guidelines.php)

Tvorba súťaží prostredníctvom aplikácií sa môže stať príliš komplikovanou a v niektorých prípadoch zaberie množstvo času. Našťastie sa nemusíte spoliehať len na aplikácie. Súťaže môžete usporiadať i na vlastnom webe, pričom Facebook využijete „klasicky“ ako informačný kanál. V tomto prípade vás pravidlá Facebooku nijakým spôsobom neobmedzujú a súťaž vám navyše zabezpečí vysokú návštevnosť webu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × two =