Ako na infografiku? (1.časť)

Hľadáte spôsob, akým dosiahnuť ešte viac zdieľaní a získať ešte viac zákazníkov alebo návštevníkov? V tom prípade skúste infografiku! Je to kreatívny a elegantný smer, ktorým sa vydať, keď napredovanie vašej stránky spomalilo. V tomto krátkom seriáli si povieme, ako ju vytvoriť a čo by mala obsahovať, aby zaujala.

make-an-infographic-feature infografika websoup

PIKTOCHART

Jednoduchá a šikovná stránka na tvorbu vlastnej infografiky. Vo FREE balíčku obsahuje 7 tém, no keď investujete 29 dolárov, vtedy to začína byť zaujímavé. Na výber máte zo 129 rôznych tém zoradených prehľadne do kategórií.

Môžete si buď vybrať predvolenú tému, alebo si ju sami vytvoriť. Na editovacej obrazovke máte na výber z troch základných možností: Add, Style a Publish. Add vám umožňuje pridať rôzne ďalšie prvky do vašej infografiky, ako napríklad text, obrázky, tlačidlá alebo vaše logo. V nastavení Style môžete pracovať so štýlmi, motívmi a farbami, a obliecť tak infografiku do farieb, ktoré čitateľa zaujmú. Tak isto môžete pracovať s vrstvami, pridať grafy, vymieňať rôzne elementy a mnoho ďalšieho. Ak ste hotoví, kliknite na Publish a zverejnite svoj výtvor.

Hlavné klady Piktochart-u sú jeho možnosti. Ponúka možnosť pridania grafu, videa, nájdete tam veľa obrázkov na použitie a rôznych farebných paliet. Na ovládanie si treba zvyknúť, no nie je to nič, čo by ste nezvládli.

piktochart-logo infografika websoup.sk

INFOGR.AM

Aj táto stránka ponúka dve verzie – neplatenú a platenú. Pri prvej variante môžete váš výsledok dostať iba vo formáte PNG. Ak si zaplatíte 18 dolárov na mesiac, dostanete infografiku v PDF a k tomu aj nejaké extra šablóny.

Šablóny, z ktorých si môžete vybrať, sú dosť podobné. Žiaľ, tu si nemôžete vytvoriť vlastnú tému, ako to bolo v Piktochart-e. Infogr.am ponúka 14 typov grafov a diagramov, s ktorými môžete pracovať. Po výbere tej správnej témy sa nám otvorí editovacia obrazovka. Upravujú sa tu texty, a to veľmi jednoducho. Ďalej je možné pridať obrázky, grafy, mapy alebo videá. Nanešťastie tu chýba knižnica obrázkov, z ktorej by ste si mohli vybrať ten správny.

Hlavnými plusmi sú určite ovládanie a cena. Infogr.am ponúka skvelé možnosti práce s grafmi, ktoré môžu byť veľmi dôležitou súčasťou vašej infografiky. No aj keď si zaplatíte, logo spoločnosti na nich stále bude.

Čo mi tu chýbalo, bola určite knižnica s obrázkami, väčší výber šablón a možnosť vytvoriť svoju vlastnú tému.

infogr.am infografika websoup.sk

Tomáš Hegli

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × three =