6 nástrojov, ktoré vám vylepšia webdizajn

Pri tvorbe dizajnu webu ľahko upadnete do omylu, že vaše dielo je temer dokonalé. Web vyzerá zaujímavo, je prehľadný a dobre sa v ňom orientuje, vravíte si. No čo je pre tvorcu intuitívne, pre náhodného užívateľa môže byť neprekonateľnou prekážkou. Preto i ten najlepší webdizajnér potrebuje web testovať a získavať spätnú väzbu od druhých ľudí. Dnes vám predstavíme 6 nástrojov, ktoré vám webdizajn pomôžu ohodnotiť, revidovať a vylepšiť.

1. Silverback

Silverback je softvér na testovanie webu, ktorý je určený najmä pre dizajnérov a vývojárov. Umožňuje sledovanie činností testera, nahráva jeho tvár i hlas počas interakcie s vašou webstránkou. Testerovi zadávate úlohy a podľa jeho reakcií zisťujete nedostatky webu. Softvér môžete skúšať 30 dní zdarma.

 

2. Concept Feedback

Concept Feedback ponúka odborné analýzy a podrobné odporúčania od expertov z rôznych odborov – od dizajnérov, vývojárov, marketingových pracovníkov i podnikateľov. Do projektu sa prihlásite zdarma. Prv než obdržíte recenziu vlastnej práce, musíte ohodnotiť 5 iných stránok. Čas strávený pri recenzovaní cudzích webov je rozhodne dobrou investíciou. Vďaka Concept Feedback získate názory, tipy a myšlienky spojené s webom od rôznych odborníkov, ktorí sa vo svojej profesii venujú užívateľskej skúsenosti.

Feedback Concept websoup.sk

3. Feedback Army

Na webe Feedback Army zadáte otázky, ktoré vás zaujímajú, a o niekoľko hodín alebo dní dostanete 10 odpovedí od recenzentov. V prípade, že niektorú z odpovedí nepovažujete za dostatočnú, do 2 dní môžete požiadať o náhradnú recenziu. Aby boli recenzie kvalitné, služba je spoplatnená.

 

4. User Testing

User Testing ponúka pohľad priamo spoza ramena testera na jeho činnosť pri prezeraní webu. Pomocou User Testing sledujete, ako pracuje s vaším webom, a počúvate jeho pripomienky. K dispozícii máte modelové otázky, ktoré môžete doplniť o sériu vlastných. Testerov, ktorí budú skúmať váš web, si môžete vybrať podľa rôznych kritérií – napr. podľa miesta bydliska.

 usability_testing websoup.sk

5. Criticue

Na Criticue získate recenziu výmenou za vaše ohodnotenie inej webstránky. V recenziách sa hodnotí dizajn a prvý dojem z webu, a aj preto spätnú väzbu obdržíte veľmi rýchlo. Criticue používajú podnikatelia, webdizajnéri a ďalší odborníci, takže sa tešte na zaujímavé rady, návrhy na zlepšenia i objektívnu kritiku. To všetko, samozrejme, zdarma.

 

6. Five Second Test

Five Second Test je nástroj, ktorý sa zameriava na prvý dojem z vášho webu. Čo všetko si stihne užívateľ všimnúť počas 5 sekúnd? Rozpozná vašu značku a oblasť, v ktorej podnikáte? Zozbierané dáta obdržíte v písomnej podobe i v prehľadnom grafe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fourteen − ten =