5 fínt na YouTube, o ktorých ste nevedeli

Každý z nás už určite strávil na YouTube hodiny a hodiny sledovania videí. Neprekvapujúce, veď YouTube je jednou z najnavštevovanejších stránok na svete, kde denne pribudne hneď niekoľko rokov (áno, čítate správne) videí. Ale stále existujú finty, o ktorých ste nevedeli. Aké? Tu sú!

triky youtube websoup.sk 1

1.Deaktivácia video anotácií

Anotácie sú tie otravné veci, ktoré neustále vyskakujú prekrývajú videá počas ich sledovania. Ich účelom je viac zapojiť používateľa, a to hlavne externými stránkami alebo odkazmi na kanály a iné videá. Pre uploadera sú tieto anotácie výhodne, mnohým užívateľom však vadia. Ako ich teda vypneme?

Klikneme na fotku nášho účtu a potom na ozubené koliečko nastavení. Na ľavej lište vyberieme Reprodukcia a potom odznačíme Zobrazovať vo videách anotácie, propagácie kanála a interaktívne karty. Anotácie sme vypli vo všetkých videách, nemusíme ich teda vypínať jednotlivo.

2.Vylepšenie načítavania celého videa

Keď je video zastavené, YouTube načítava iba 30 sekúnd z celej jeho dĺžky. Je tu však možnosť, ako vylepšiť buffering. Stačí vám stiahnuť SmartVideo for YouTube, šikovné rozšírenie pre Firefox a Chrome. Po jeho inštalácií a otvorení videa sa nám pod ním objaví nová možnosť. Kliknite na Global Preferences a zaškrtnite štvorček Smart Buffer.

3.Vypnutie automatického prehrávania

YouTube začne prehrávať video hneď, ako ho otvoríte. To môže byť otravné, preto túto možnosť vypneme. O to sa postarajú rozšírenia YouTube Control Center pre Firefox a Stop Autoplay pre Chrome. Tieto rozšírenia majú viacero možností, pre vypnutie automatického prehrávania odškrtnite Autoplays video when the player loads.

triky youtube websoup.sk 2

4.Sledovanie YouTube v Slow-Motion

Neviem, na čo by ste mohli využiť túto možnosť, no niečo sa určite nájde. Mnoho prehliadačov už má rýchlosť prehrávania YouTube videí predvolenú, no ak ten váš nie, tu je návod. Navštívte stránku YouTube.com/html5, kde si požiadajte o HTML5 Player. Po otvorení videá už máte možnosť ovládať jeho rýchlosť.

5.Stiahnutie tituliek k YouTube videu

YouTube ponúka možnosť tituliek pre videá, ktorým nerozumiete. Ak však video stiahnete, titulky v ňom nebudú. Na ich stiahnutie použite stránku www.KeepSubs.com. Jednoducho vložte URL link videa, kliknite na Download a stránka vám automaticky umožní stiahnuť titulky. Ako bonus ponúka aj automaticky preložené titulky pomocou Google Translate.

Tomáš Hegli

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 − 1 =