4 najhoršie rady pre malých podnikateľov

Keď začínate podnikať, vaše okolie sa hemží radami. Akoby všetci známi a priatelia boli odborníkmi na produkt, ktorý vyrábate, na trh, kde predávate, i na finančné záležitosti. Určite ste radi, že sa o vás druhí zaujímajú a mnohé rady vám pomôžu, ale niektoré z nich pre vás môžu byť i nebezpečné. Predstavujeme vám 4 rady, ktoré vám v podnikaní skôr uškodia, než pomôžu.

rady malym podnikatelom podnikatel podnikanie websoup.sk 2

1. „Zamestnaj známych.“ Na priateľov sa môžete spoľahnúť a viete, aké výkony sa od nich dajú očakávať. Ale prečo by ste mali zamestnať kamaráta i vtedy, ak sa nehodí na danú pozíciu? Hľadajte ľudí so špecifickými znalosťami a skúsenosťami, ktorí spĺňajú požiadavky pozície. Nesnažte sa prispôsobovať voľné miesta a zverené úlohy schopnostiam kamarátov a známych.

2. „Musíš byť lacnejší než ostatní.“ Ako inak by ste mohli konkurovať zabehnutým firmám? Ak zavediete nízke ceny, prilákate zákazníkov, biznis bude rásť, zákazníci budú šťastní a vy budete mať práce vyše hlavy, do ktorej si budete nešťastne búchať. S každou novou objednávkou budete strácať peniaze. Preto radšej popracujte na kvalite a výnimočnosti, nízku cenu dokáže ponúknuť každý.

3. „Na trhu pre teba niet miesta.“ Dnes už temer pre žiadneho začínajúceho podnikateľa nie je na trhu miesta. Našťastie úspech nespočíva len v neexistencii konkurencie, ale i v definovaní firmy, jej miesta na trhu a inováciách. Chcete napríklad predávať zeleninu? Napíšte jej príbeh – kto ju pestuje, akými metódami a o aké hodnoty pri práci dbáte. Ľudia s podobným zmýšľaním si vás nájdu!

man-question-mistake websoup.sk

4. „Sociálne média sú zdarma.“ Ale čas na nich strávený predsa čosi stojí. Investovať budete musieť i keď podnikáte na internete. Tvorba obsahu, sledovanie noviniek, každodenná komunikácia s fanúšikmi – i tieto činnosti vyžadujú peniaze. Nik ich zdarma nebude vykonávať dlhodobo a najmä kvalitne.

Poznáte horšiu radu pre malých podnikateľov než nami vybraté 4 najhoršie rady? Podeľte sa o ňu v komentároch! :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

10 + 4 =