Spravte svoj blog ziskovejším!

iStock_000020614872XLarge

Množstvo ľudí piše blogy v rámci zmysluplného využitia voľného času alebo pre potrebu vypísať svoje myšlienky a emócie. Mnohé z blogov majú hodnotný obsah, za ktorý sú autori odmenení „len“ príjemným pocitom. Ak ste jedným z týchto alebo budúcich blogerov, váš blog nemusí zostať nezištným projektom. Kvalitný blog sa môže premeniť na dlhodobý zdroj pasívneho príjmu.

Ako na to?

V prípade, že blog ešte nemáte a tento článok vás inšpiruje k jeho založeniu, dobre zvážte tému blogu. Všetci sme indivíduá so špecifickými znalosťami, schopnosťami a neopakovateľnou životnou skúsenosťou. Využite to a ponúknite čitateľom vašu výnimočnosť, ktorá ich osloví. Radi pletiete, po nociach hráte počítačové hry alebo ste sčítaný intelektuál? Nie je problém! Prostredníctvom niekoľkých trikov si dokáže blogovaním privyrobiť ktokoľvek.

1. Predávajte reklamné priestory blogu.

Úspešný blog je miestom, ktoré je vidieť. Virtuálny priestor je rovnako cenný ako bilbord vo veľkomeste, a preto firmy neváhajú investovať do reklám na internete. Ak ste začínajúci bloger, nesmúťte. I bloger bez renomé dokáže zarábať prostredníctvom reklám napr. vďaka bezplatnej službe AdSense od Googlu.

2. Pomáhajte predávať produkty iných.

Druhou možnosťou je affiliate marketing. Bloger vo svojich článkoch vytvára odkazy na konkrétne stránky predávajúce produkty a služby. Propagovaním produktu bloger získava províziu z predaja. Tento druh zárobku sa môže stať obzvlášť úspešným, ak je blog zameraný na recenzie. Každá recenzia produktu je potom cestou k finančnej odmene.

3. Nebojte sa požiadať o príspevky.

Snaha získať dobrovoľné peniažky na prevádzku blogu je vhodná najmä, ak máte stálych čitateľov. Vedzte, že niektorí z nich obsah radi podporia pár drobnými. Týmto spôsobom funguje napr. svetoznámy blog Brainpickings. Hlavnou výhodou tohto spôsobu zárobku je, že prostredníctvom neho získate finančnú podporu blogu bez toho, aby ste si svoj virtuálny svet špinili reklamami.

4. Budujte si vlastnú značku.

Kým predchádzajúce spôsoby zárobku viedli k peniazom priamou cestou, posledný z nich prináša finančnú odmenu nepriamo. Každý blog je vizitkou jeho autora. Úspešný blog, ktorý dokáže prilákať čitateľov a obsahuje hodnotné články, môže byť vstupnou bránou k zamestnaniu. Blog odráža schopnosti i znalosti blogera a aktivita je v súčasnosti viac než vítaná. Blogovanie je vynikajúcim spôsobom ako ukázať svetu, že ste špičkou v odbore.

Hoc zarobiť blogovaním nie je nič ťažké, každý bloger by sa mal obrniť trpezlivosťou a vytrvalosťou, kým si vybuduje dostatočnú čitateľskú základňu. Blog sa nestane obľúbeným počas týždňa ani mesiaca – naopak, budovanie kvalitného blogu trvá i roky. Na záver pripájame motivačný odkaz na tabuľku odhadovaných príjmov najúspešnejších blogov, ktorá prinúti popremýšľať o blogovaní i tých najväčších váhavcov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × five =