3 chyby začínajúcich podnikateľov

Človek je narozdiel od strojov omylný. Chybám sa nevyhne ani podnikateľ, obzvlášť ten začínajúci. Ak ste ním i vy, poučte sa z 3 chýb, ktoré striehnu na počiatku vašej podnikateľskej cesty, a zistite, ako im predídete.

entrepreneur

1. O nápadoch mlčíte

Ak by ste o svojich ideách rozprávali, niekto by vám ich predsa ukradol, no nie? Ak ste nevymysleli prevratnú technológiu a po vašej mysli pobieha zaujímavý, lež nie geniálny nápad, nebuďte skúpy na slovo.

Prečo? Vaši známi, priatelia ale i náhodní diskutéri vám poskytnú názory, možné klady a zápory idey, drahocenné skúsenosti a rady. Hoc téza, že viac hláv viac vie, nutne neplatí, odlišné pohľady na vec sú zväčša prínosom. Diskusie o zamýšľaných plánoch s druhými vám pomôžu projekt dôkladnejšie premyslieť a dívať sa naň z odlišnej perspektívy.

 

2. Začínate s podnikateľským plánom

Podnikateľský plán je užitočný, nemal by byť ale vaším prvým krokom. Napísať 20 stranový text z hlavy bez pohľadu na svet okolo si môžete dovoliť len ak ste autorom utópií. Podnikateľ, ktorý pomýšľa na prežitie v reálnom svete, prv skúma trh a ľudí, pre ktorých je výrobok určený. Drobným bádaníma tvorbou prototypu sa uistí, či o výrobok bude záujem, a na základe prianí a pripomienok zákazníkov produkt vylepší. Bez tohto zhodnotenia nápaduby ste rozsiahly podnikateľský plán možno písali zbytočne.

entrepreneurship-entrepreneur websoup.skalism

3. Myslíte si, že zákazníci prídu sami

Predávate kvalitný produkt? Perfektné služby, po ktorých ľudia túžia? Ba dokonca výrobky, ktorédruhí potrebujú? I tak k vám kupujúci neprídu sami! Na ľudí sa neustále valia nové a nové produkty bojujúce o ich pozornosť. Popri útokoch reklám má len málokto čas a energiu vyhľadávať, čo nové sa urodilo. Preto musíte sami oslovovať možných kupujúcich a predstavovať im produkt. V začiatkoch sa obrňte i trpezlivosťou – základňa zákazníkov sa nerodí z jedného dňa na druhý.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eleven + fourteen =