21 SEO tipov

Mať stránky na popredných miestach vo vyhľadávaní je dôležité pre získanie návštevníkov a kupujúcich. Temer žiaden pozemšťan sa po zadaní kľúčového slova do vyhľadávača nepreklikne na štvrtú – piatu stranu a väčšina nájde to, čo hľadá, hneď medzi prvými odkazmi, ktoré im Google ponúkne. Našich 21 SEO tipov vám poradí, na čo máte myslieť, ak sa túžite uchádzať o prvé miesta vo vyhľadávaní.

company_ websoup.sk

1. Začnite so SEO hneď teraz. Čím dlhšie otáľate, tým ťažšie budete dobiehať vašich konkurentov.

2. Spoznajte konkurenciu. Zistite, kto sa umiestňuje na prvých miestach vo vyhľadávaní po zadaní kľúčových slov, ktoré sú pre vás relevantné. Preskúmajte, čo všetko vaši konkurenti robia, aby sa ta dostali a udržali.

3. Výsledky SEO nie sú okamžité. Práca, ktorú do SEO vložíte, sa môže prejaviť až o týždne alebo mesiace. Preto buďte trpezlivý.

4. Čím novší web máte, tým musíte byť trpezlivejší. Autorita a dôveryhodnosť webstránky sa nerodia zo dňa na deň. K obom vedie dlhá cesta. Preto vám chvíľu potrvá, kým budete schopný pokoriť staršie, zabehnuté weby.

5. SEO je dlhodobý proces. Ak sa chcete udržať v popredí, stránky budete musieť vylepšovať neustále.

6. Sledujte vývoj. Vyhľadávače sa vyvíjajú a techniky, podľa ktorých sú stránky hodnotené, tiež podliehajú zmene. Aby vám neušla žiadna podstatná informácia, sledujte novinky.

7. Používajte Google Webmaster Tools a Google Analytics. Zistíte tak podstatné informácie o vašom webe – napr. množstvo návštevníkov i kľúčové slová, pomocou ktorých vás našli.

8. Založte si stránku na Google+. Pre Google sa týmto spôsobom stanete dôveryhodnejším.

9. Nízkou kvalitou webu riskujete i nízke pozície vo vyhľadávaní. Spätné odkazy i obsah vašich stránok musia dosahovať dobrú úroveň, inak budete penalizovaný.

11. Primárne tvorte obsah pre ľudí, nie pre vyhľadávače. Nemá zmysel vytvárať stránky umiestnené na prvých pozíciách, ak ich obsah nebude ľudí zaujímať.

12. Odstráňte duplicitný obsah. Za rovnaký alebo podobný obsah na vašich stránkach, môžete byť penalizovaný.

13. Nekopírujte obsah z iných stránok. Za tento prehrešok vás trest od Googlu neminie.

14. Vymyslite obsah, ktorý návštevníkov zaujme. Fakt, že ľudia na vašej stránke trávia veľa času, vyhľadávačom naznačuje jej kvalitu.

SEO-Search websoup.sk

15. Tvorte videá, rebríčky, grafy aj infografiky. Návštevníci na vašich stránkach zostanú dlhšie a je pravdepodobné, že videá a infografiky budú zdieľať radšej než holý text.

16. Dôkladne zvážte kľúčové slová. Musia byť relevantné pre váš biznis a ľudia, ktorí ich zadávajú do Googlu, by mali byť ochotní kúpiť váš produkt.

17. Každému kľúčovému slovu, na ktoré sa zameriavate, venujte jednu samostatnú stránku. Google vaše stránky adekvátne ohodnotí a priradí im pozície vo vyhľadávaní.

18. Dbajte o spätné odkazy. Získajte najmä spätné odkazy z dôveryhodných zdrojov, nekvalitným sa radšej vyhnite.

19. Vytvorte spätné odkazy pre každú stránku, ktorú chcete umiestniť vo vyhľadávaní. Nezabudnite ani na odkazy z hlavnej stránky na vaše najdôležitejšie podstránky.

20. Požiadajte zákazníkov o zdieľanie vašej stránky. Z vášho webu odkazujte na relevantné webstránky, ktoré vám nepatria. Buďte aktívny na blogoch z vášho odboru. Týmito spôsobmi získate kvalitné spätné odkazy pre váš web.

21. Používajte sociálne siete na propagáciu vašich stánok i článkov a príspevkov iných webov. Na oplátku budú iné weby zdieľať vaše príspevky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

10 + 15 =